Jadący wczoraj rowerem ulicą 1 Maja nietrzeźwy mieszkaniec Rudy Śląskiej został zatrzymany przez mundurowych z drogówki. Miał ponad promil alkoholu w organizmie i został ukarany mandatem. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest grzywną w wysokości 2500 zł.

Nietrzeźwy rowerzysta, którego policjanci zatrzymali na ulicy 1 Maja, to 51-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Badanie wykazało u niego nieco ponad promil alkoholu w organizmie. Obecnie obowiązujące przepisy przewidują za to wykroczenie grzywnę. Rudzianin otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych. Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) - mandat w wysokości 1000 złotych. Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.
Nietrzeźwi rowerzyści to duże zagrożenie na drodze! Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.