Policja Ruda Śląska: Działkowcu!!! Uważaj na kradzieże i włamania…
Jak co roku, w okresie letnim nasila się proceder kradzieży na terenach rodzinnych ogrodów działkowych. Choć wielokrotnie poruszano ten przykry temat, to z całą pewnością warto przypomnieć, jak należy postępować, gdy okaże się, że jest podejrzenie, iż doszło do włamania, kradzieży lub zniszczenia mienia na działce, lub w altanie. Poniżej garść przydatnych porad.
Okres letni to czas zwiększonej aktywności osób wypoczywających na terenie ogródków działkowych. Zajęci pracami związanymi z utrzymaniem porządku lub wypoczynkiem, nie zawsze należycie nadzorujemy otaczające otoczenie. Ten czas to również zwiększona aktywność złodziei, którzy wykorzystując nieuwagę kradną pozostawione w widocznych miejscach wartościowe przedmioty jak np.: telefony komórkowe lub portfele.
Co prawda w tym okresie w stosunku do okresu jesienno-zimowego zmniejsza się ilość włamań z racji częstszego przebywania działkowiczów, lecz przestępcy nadal wykorzystują nadarzające się okazje i fakt pozostawiania w altankach wartościowych przedmiotów z uwagi na częstsze z nich korzystanie, jak np.: sprzęt elektroniczny, elektronarzędzia, dokonując włamań.
Oto kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa:
- Nie zostawiaj w altance i na widoku” przedmiotów wartościowych
- Nie opowiadaj nikomu o tym, co przechowujesz w altance
- Obserwuj osoby nieznajome, które bez celu chodzą po ogrodzie
- Opuszczając działkę zabezpiecz pozostawione mienie
- Powiadamiaj policję o podejrzanie zachowujących się osobach
- Oznakuj swój sprzęt lub go ubezpiecz (grawer, farba, polisy)
- Załóż solidne zamki, drzwi lub kraty na okno w swojej altanie
W przypadku gdy ujawnisz włamanie lub kradzież:
- Nie wchodź w pojedynkę na teren działki lub altany, lecz zawiadom policję, numer alarmowy 112
- Nie wchodź do wnętrza altany, by nie zacierać śladów, nie porządkuj pomieszczeń
- Poczekaj na przyjazd policji
- Zawiadom zarząd ROD o zaistniałej sytuacji
Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej,
ruda.slaska.policja.gov.pl/k21/informacje/wiadomosci/343279,Dzialkowcu-Uwazaj-na-kradzieze-i-wlamania.html
Ostatnie Artykuły

Remonty na Oświęcimskiej i Kochłowickiej ruszają już wkrótce

Radiowóz i motocykl przyciągnęły uczniów - policja odsłoniła kulisy służby

Upadek 96-latki na przejściu zakończył się błyskawiczną akcją policji

Kancelarie prawne i podatkowe wygrywają frazy lokalne bez uzależnienia od Google Maps
![[PIŁKA RĘCZNA] Gwardia Opole – SPR Grunwald Ruda Śląska 37:23 w I Lidze Mężczyzn (Grupa D) – gospodarze wyraźnie lepsi w 24. kolejce](/images/mecz/thumbnails/gwardia-opole-spr-grunwald-ruda-slaska-25042026-3723.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Gwardia Opole – SPR Grunwald Ruda Śląska 37:23 w I Lidze Mężczyzn (Grupa D) – gospodarze wyraźnie lepsi w 24. kolejce

Rudzcy radni biją na alarm. Huta Pokój czeka na ruch rządu

Przejęte konto zamienia się w pułapkę - oszuści żerują na zaufaniu

Miód pod lupą i na talerzyku. Ficinus szykuje smakowity wieczór

Chebzie pod presją robót. Tramwaje jadą dłużej, autobusy zmieniają kurs

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

To nie jest już „internet”. To ich codzienność. Co naprawdę widzą młodzi w sieci?

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

Policjant po służbie wypatrzył złodziei w markecie - towar wrócił na półki

