Rudzcy policjanci, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, ujawnili miejsce handlu papierosami niewiadomego pochodzenia bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar sprzedawała 68-letnia mieszkanka Bykowiny. Śledczy ujawnili i zabezpieczyli kilkaset paczek papierosów bez akcyzy.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, bazując na zebranych informacjach, zatrzymali 68-letnią rudziankę, która w swoim mieszkaniu nielegalnie wprowadzała do obiegu papierosy pochodzące z przemytu. W mieszkaniu ujawniono kilkaset paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymana rudzianka została przesłuchana, sprawa będzie przekazana do Krajowej Administracji Skarbowej gdzie zostaną naliczone kary. Poza przepadkiem przejętej kontrabandy, za ten czyn grozi wysoka grzywna.
Warto zaznaczyć, że wprowadzanie na rynek takich papierosów to nie tylko uszczuplenie dla skarbu państwa, ale przede wszystkim dotowanie różnego rodzaju grup przestępczych prowadzących nielegalne fabryki, w których produkowane są używki o wątpliwej jakości, mogące mieć fatalne skutki dla naszego zdrowia.