Dzielnicowy z Halemby wraz z profilaktykiem pojawili się na terenie parku wodnego „Aquadrom”. Mundurowi przekazywali cenne porady dotyczące bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym, szczególnie przypominali o bezpiecznym wypoczynku nad wodą. Z tej cennej wiedzy skorzystać mogli zarówno uczestnicy półkolonii, jak i mieszkańcy Rudy Śląskiej.

Wczoraj 02 sierpnia dzielnicowy z V Komisariatu Policji mł.asp. Szymon Sikora wraz z profilaktykiem rudzkiej komendy sierż.szt. Mateuszem Pandzioch odwiedzili miejscowy park wodny. Policjanci rozmawiali z uczestnikami półkolonii, a później z mieszkańcami korzystającymi z parku wodnego, zwłaszcza z dziećmi, które chętnie podejmowały dyskusje i dzieliły się swoją wiedzą dotyczącą zasad bezpiecznego wypoczynku m.in. nad wodą. Młodzi rudzianie dowiedzieli się także jak zachować się w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych takich jak upały, burze czy wichury. Ważnym elementem spotkania była rozmowa na temat zachowania w przypadku zagubienia się w większych skupiskach ludzi, w tym wypadku na plażach, więc policjanci poruszyli aspekty kampanii Mamo! Tato! Tutaj jestem!
Mundurowi realizowali w ten sposób założenia kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i „Bezpieczne Wakacje”. Głównym celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na zagrożenia wynikające z odpoczynku nad wodą, a także promowanie odpowiedzialnych postaw i ograniczenie wypadków w okresie wakacyjnym.

  • Policjant mówiący do dzieci
  • Policjant rozmawiający z dziećmi oraz stół z gadżetami
  • Policjant stojący przy stoisku profilaktycznym
  • Policjant zakładający dziecku odblaskową opaskę
  • Stoisko profilaktyczne
  • Czapka oraz opaski z napisem Mamo! Tato! Tutaj jestem!