Policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj akcję "Prędkość". Miała ona na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Stróże prawa zatrzymali 69 kierowców, którzy nie stosowali się do tych ograniczeń oraz 16 popełniających inne wykroczenia.

Policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj (czwartek 26.05) działania polegające na ujawnianiu kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. Celem tych działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, szczególnie na ruchliwych ulicach w centrum miasta.
Działania miały również charakter prewencyjny. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu drogowego jak ważna jest jazda z bezpieczną prędkością – dostosowaną do panujących warunków to jest między innymi dużego natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.
Rudzcy stróże prawa skontrolowali 85 kierowców, z tego 69 którzy tego dnia zbyt mocno naciskali na pedał gazu. Policjanci drogówki nałożyli w sumie 80 mandatów za popełnione wykroczenia.
Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.