Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego rudzkiej komendy po środzie również i dziś prowadzą działania "Prędkość". Zdecydowane i stanowcze NIE dla drogowych piratów to reakcja na ciągłe lekceważenie przez kierujących, obowiązujących limitów prędkości.

Policjanci patrolujący drogi naszego miasta wciąż ujawniają sporą ilość przekroczeń prędkości, zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim, w szczególności na DTŚ i autostradzie A4. Celem policyjnych działań jest przypomnienie kierowcom, że ograniczenia prędkości nadal obowiązują i należy się do nich stosować. Po wprowadzeniu na początku roku nowych stawek mandatów za przekroczenie prędkości, można było zauważyć znaczne spowolnienie ruchu na drogach. Większość kierowców uważała i stosowała się do limitów, teraz wyraźnie zapomnieli już, że ograniczenia są po to, aby się do nich stosować. W dzisiejszej akcji zostaną wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Działania pod nazwą "Prędkość" rozpoczęły się o godzinie 06.00 i trwać będą do 21.00. Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie będzie można spotkać przede wszystkim w miejscach, gdzie kierowcy najczęściej przekraczają dopuszczalną prędkość.
Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.