Atrakcyjny wygląd jest wielkim atutem. Niestety, z wiekiem zanika w skórze ilość kolagenu i elastyny, co powoduje, że skóra traci jędrność, elastyczność staje się obwisła. Czasu wprawdzie nie zatrzymasz, ale możesz opóźnić jego wpływ na swoją urodę. Jakie zabiegi medycyny estetycznej wybrać, aby wygrać walkę ze zmarszczkami i utratą jędrności?

Jakie zabiegi medycyny estetycznej wykonać, aby opóźnić procesy starzenia skóry?

Botoks — jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej

Toksyna botulinowa, czyli zabieg nazywany botoksem rozluźnia mięśnie twarzy, dzięki czemu znikają zmarszczki mimiczne. Skuteczność zabiegu potwierdza wielu klientów. Jeśli zdecydujesz się na botoks, nie musisz obawiać się bólu, ponieważ jest on całkowicie bezbolesny. Nie wymaga także znieczulenia — do codziennej aktywności możesz wrócić od razu. Botoks najczęściej stosuje się, aby zredukować zmarszczki na czole, między brwiami i tak zwane „kurze łapki”.

Kwas hialuronowy, czyli substancja wygładzająca zmarszczki, modelująca i poprawiająca nawilżenie skóry.

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w Twojej skórze. Jej kluczowym zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody. To właśnie kwas hialuronowy odpowiada za odpowiednie napięcie, jędrność, gładkość i nawilżenie skóry.

W medycynie estetycznej wykorzystuje się go także do powiększania ust. Jeśli Twoje wargi straciły swój dawny kształt, za pomoc kwasu hialuronowego możesz go z powrotem przywrócić. Modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego może dać efekt delikatny lub wyrazisty. Wszystko zależy od Twoich oczekiwań.

Kwas hialuronowy to także remedium na pierwsze oznaki starzenia. Efekty zabiegu zaobserwujesz od razu, a utrzymają się one od 6 do 12 miesięcy.

Mezoterapia — zabieg bezpieczny, uniwersalny i skuteczny

Mezoterapia jest zabiegiem medycyny estetycznej, który można zastosować nie tylko na twarz, ale także na różne partie ciała. Doskonale wygładza szyję i dekolt. Mezoterapia polega na tym, że do skóry wprowadza się specjalnie dobrane koktajle, które ją suplementują, a tym samym odżywiają. Kiedy skóra otrzyma dawkę potrzebnych witamin, wzrośnie metabolizm komórek, przez co stanie się bardziej jędrna, napięta i wygładzona. Mezoterapię stosuje się również w przypadku cellulitu, ponieważ zabieg doskonale likwiduje efekt „skórki pomarańczowej”.

Odnowa skóry twarzy z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego

Medycyna estetyczna wykorzystuje także osocze bogatopłytkowe. Czym jednak ono jest? Jest to preparat, który pozyskuje się z krwi pacjenta, a stężenie płytek krwi jest w nim większe niż w naturalnym, fizjologicznym osoczu. Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się do odnowy skóry, ale także jest ono bardzo pomocne podczas leczenia łysienia. Dzięki niemu można zredukować blizny potrądzikowe, przebarwienia i rozstępy.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym bywa nazywana „wampirzym liftingiem”. To właśnie on przywraca skórze elastyczność, rewitalizując twarz, szyję i dekolt. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego likwiduje „kurze łapki” i cienie pod oczami.

Nici liftingujące— poprawią kontur i owal twarzy

Medycyna estetyczna wykorzystuje nici liftingujące. Używa się ich w celu zagęszczenia skóry i poprawy jej struktury. Świetnie modelują kontur twarzy, sprawiając, że rysy stają się bardziej ostre i wyraziste. Co najważniejsze, zabieg z zastosowaniem nici liftingujących nie powoduje powstawania blizn i nie wymaga rekonwalescencji.

Dzięki liftingowi skutecznie i nieinwazyjnie podniesiesz tkanki skóry, które opadły. Ma to ogromne znaczenie w przypadku osób, które odczuwają negatywne skutki upływu czasu — opadają im kąciki ust, policzki i broda. Lifting wygładza bruzdy i zmarszczki, a ponadto dotlenia i rozświetla skórę.

Medycyna estetyczna to nieinwazyjny sposób, aby przeciwdziałać negatywnym skutkom upływu czasu. Dzięki popularnym zabiegom poprawisz jędrność, nawilżenie i napięcie swojej skóry bez ingerencji chirurgicznej.

Sprawdź naszą ofertę https://drzazgaclinic.pl/medycyna-estetyczna/