Dwunastotonowa pizza w dostawie? Czemu nie...

Głodny po podróży? Nie masz siły po pracy robić obiadu dla rodziny? A może niespodziewani goście dzwonią do drzwi, a Ty nie masz ich czym poczęstować? Nie martw się, jest na to sposób. Szybki, tani i... smaczny. To pizza na zamówienie. Dzwonisz i za chwilę masz ją pod drzwiami, bez względu na porę dnia i nocy.

Tego o pizzy z pewnością nie wiesz...

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie jadł pizzy lub jej nie lubi. To włoskie danie stanowi jeden z największych przysmaków na świecie, a jeszcze, gdy jest to pizza w dostawie Slice of Heaven... Czego można chcieć więcej? Może największej pizzy na świecie, która powstała na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, w RPA, w Afryce. Wprawdzie przydałaby się nam taka pizza w nocnych godzinach, kiedy najbardziej ssie nas głód, albo na kolejną imprezę, gdy przyjdą do nas znajomi, ale niestety żadna dzienna, ani nocna pizzeria w Polsce takich nie serwuje. Zresztą, ponad dwunastotonowa pizza na dowóz byłaby pewnie niemożliwa do zrealizowania. No chyba, że do TIR-a wkładali by ją Strongmani.

Ci zapewne jej nie jadą. Istnieje bowiem przekonanie, że pizza to danie bardzo kaloryczne, szczególnie jeśli jest to pizza w godzinach nocnych. Takie przekonanie jest bardzo błędne. Tak naprawdę to jedno z najzdrowszych dań na świecie. Po pierwsze zawsze jest podawane na ciepło, po drugie zawsze jest świeże, po trzecie zawiera tylko najlepsze dodatki. Pizza na zamówienie lub ta w restauracji, zawsze przygotowywana jest na bieżąco. Aczkolwiek trzeba brać pod uwagę, że pizza na dowóz nie zawsze trafi do nas na czas. Tak było z zamówieniem w Melbourne, w Australii, które zostało złożone w pizzerii w... Londynie, Wielkiej Brytanii. Międzykontynentalna pizza w dostawie trwała wtedy dwa dni.

Czy wypada zamawiać pizzę na jubileuszowe przyjęcie?

Zastanawiasz się, czy wypada zamawiać pizzę na dowóz na jubileuszowe przyjęcie? Odpowiadamy: jak najbardziej. Urodziny, imieniny, jubileusz, parapetówka to tylko nieliczne okazje, aby skorzystać z okazji, jaką jest pizza w dostawie. Pizzę lubią wszyscy, i mali i duzi, seniorzy także. Każda pizzeria potwierdzi, że weekendy, kiedy to organizowanych jest najwięcej spotkań rodzinnych, ma największe zamówienia. Nocna pizzeria najwięcej pracy ma zaś w sobotnie wieczory. Na ilość pracy nie narzeka również ta w Neapolu, czyli Antica Pizzeria Port’Alba. Nieprzerwanie bowiem działa od 1830 roku. I choć za kolebkę pizzy uważa się Włochy, to najwięcej pizzy na zamówienie zjada się w Norwegii. Na szczęście można ją dostać w normalnej cenie. Nie da się ukryć, że na rodzinne przyjęcie lub imprezę z przyjaciółmi nie zamówimy najdroższej pizzy świata. Jedna kosztuje bowiem aż ... 8500 zł. Na szczęście część pieniędzy się od razu zwraca, bowiem pizzeria, która ją przygotowuje kładzie na nią płatki 24- karatowego złota. Ciekawe, ile by ta pizza w dostawie jechała do nas? Serwuje się ją w Stanach Zjednoczonych.

To jak, dziś na kolację zamawiamy pizzę w nocnych godzinach z nocnej pizzerii? Oczywiście tej w Polsce, za normalną cenę.