UM Ruda Śląska: Spotkania w dzielnicach po raz dwudziesty
31 marca br. rozpocznie się wiosenna seria spotkań władz Rudy Śląskiej z mieszkańcami w poszczególnych dzielnicach miasta. Będzie to już 20. edycja zebrań dzielnicowych.
Jak zwykle chcemy porozmawiać o problemach naszego miasta, a także sprawach ważnych w skali osiedla czy ulicy mówi prezydent Grażyna Dziedzic. Zapewne nie zabraknie również tematów związanych z kryzysem uchodźczym, spowodowanym napaścią Rosji na Ukrainę, bo z tymi problemami jako samorząd też musimy się mierzyć. W tych dniach szczególnie dobrze widać, jak ważne są sprawdzone źródła informacji i wiadomości z pierwszej ręki” - dodaje.
Spotkania zaplanowano od 31 marca do 12 maja:
- 31.03, godz. 17:00 Kochłowice III Liceum Ogólnokształcące przy ul. Oświęcimskiej 90,
- 05.04, godz. 17:00 - Nowy Bytom i Chebzie Miejskie Centrum Kultury przy ul. Niedurnego 69,
- 07.04, godz. 17:00 Ruda Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Janasa 28,
- 11.04, godz. 17:00 Godula i Orzegów Szkoła Podstawowa nr 36 przy ul. Bytomskiej 45,
- 21.04, godz. 17:00 - Bykowina - Szkoła Podstawowa nr 23 przy ul. 11 Listopada 15,
- 26.04, godz. 17:00 - Bielszowice Dom Kultury przy ul. Kokota 170,
- 09.05, godz. 17:00 - Halemba Szkoła Podstawowa nr 27 przy ul. Zamenhofa 12,
- 12.05, godz. 17:00 - Wirek i Czarny Las Szkoła Podstawowa nr 8 przy ul. Głównej 1.
W spotkaniach, prócz władz samorządowych, będą brać udział także urzędnicy oraz przedstawiciele miejskich jednostek. - To właśnie te osoby, realizując poszczególne zadania, mają największą wiedzę na ich temat. Przy zgłoszeniu problemów przez mieszkańców mogą tam, gdzie jest to możliwe - od razu udzielić wyjaśnienia. Pozwala to na dokładne objaśnienie niektórych zawiłych procedur, którymi obciążony jest samorząd zaznacza wiceprezydent Krzysztof Mejer.
Przypomnijmy, że dzielnicowe spotkania z władzami miasta, odbywające się zawsze wiosną i jesienią, to inicjatywa prezydent Grażyny Dziedzic, która zapoczątkowana została w 2011 roku. W sumie odbyło się ich 166 i wzięło w nich udział ponad 7,3 tys. osób. W 2020 roku wiosenna seria została przerwana po trzech spotkaniach w związku z pandemią koronawirusa. Wobec przedłużającej się pandemii wiosną 2021 roku zorganizowane zostały dwa spotkania w formule on-line. Do tradycyjnej formy spotkania wróciły jesienią 2021 r.
Urząd Miasta Ruda Śląska,
rudaslaska.pl/ruda-slaska/aktualnosci/2022/03/25/spotkania-w-dzielnicach-po-raz-dwudziesty/
Autor: krystian