Dzisiaj tuż przed godziną szóstą rano na ulicy Szyb Walenty tuż za zjazdem z ronda turbinowego doszło do kolejnego wypadku, w którym ucierpiał pieszy. Mężczyzna przechodził na oznakowanym przejściu dla pieszych, kiedy potrącił go samochód. Apelujemy do kierowców i pieszych o ostrożność.

To kolejne już w tym roku potrącenie pieszego na oznakowanym przejściu dla pieszych. Tym razem 23-letni kierowca samochodu marki Fiat Punto, jadąc ulicą 1 Maja i zjeżdżając z ronda na ulicę Szyb Walenty potrącił przechodzącego przez pasy pieszego. Ofiar z ogólnymi obrażeniami została przewieziona do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi rudzka komenda.

Pieszy jest niczym niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Dlatego też kierowcy muszą pamiętać o ustępowaniu pierwszeństwa pieszym na przejściach, a przede wszystkim mieć świadomość, że pieszy w konfrontacji z samochodem zawsze jest narażony na poważne obrażenia.
Pamiętajmy, że oprócz stosowania się do przepisów ruchu drogowego należy przede wszystkim myśleć na drodze, nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego. Kierujący ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Apelujemy również do pieszych, aby przed wejściem na jezdnię zachowali szczególną ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania, a co za tym idzie rozejrzeli się i upewnili, że zostali dostrzeżeni przez kierowcę i mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę. Piesi, znajdując się na jezdni, dla własnego bezpieczeństwa powinni zachować czujność i upewnić się, czy nie zmieniły się warunki na drodze i bez względu na posiadane pierwszeństwo pamiętać o obserwacji pojazdów.