Seniorzy to grupa osób, która powinna być otoczona szczególną ochroną, którym należy się szacunek i bezinteresowna pomoc. To często ludzie samotni, zapomniani przez bliskich. Właśnie z nimi w „Klubie Słowiczek” spotkał się aspirant Roman Aleksandrowicz oraz sierżant sztabowy Mateusz Pandzioch, aby rozmawiać o ich bezpieczeństwie.

To oni nas uczyli, dbali o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Przez długie lata pracowali, aby przejść na zasłużoną emeryturę. Jednak nie dla wszystkich jest to takie oczywiste. Przestępcy wykorzystując łatwowierność, uczciwość, a często naiwność ludzką w bezduszny i okrutny sposób grabią i odbierają to, nad czym tak ciężko przez całe życie nasi seniorzy pracowali. Bez skrupułów pozbawiają oszczędności i pieniędzy potrzebnych na przeżycie kolejnego miesiąca. W wielu przypadkach odpowiedni poziom wiedzy pozwoliłby im na uniknięcie sytuacji niebezpiecznej. Dlatego też policjanci spotykają się z seniorami. Wczorajsze spotkanie miało również inny charakter, aspirant Aleksandrowicz żegnał się z seniorami przedstawiając nowego profilaktyka sierżanta sztabowego Mateusza Pandziocha. Policyjna służba wymaga czasem zmian i awansów. Zmiana na stanowisku profilaktyka wiąże się właśnie z awansem dotychczasowego profilaktyka.
Jednak głównym celem środowego spotkania było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których można stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia. Policjanci rozmawiali z seniorami, o tym jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Aby seniorzy wiedzieli jak ustrzec się przed zagrożeniami, mundurowi mówili o metodach działania przestępców, ale przede wszystkim apelowali o ograniczone zaufanie do nieznanych osób. Nie zabrakło również informacji, jak ważna jest czujność i dbałość o swoje bezpieczeństwo na drodze. Seniorzy zachęcani byli do noszenia elementów odblaskowych i włączenia się do ich promowania co pomoże poprawić widoczność pieszych po zmroku.