Ruszyło głosowanie na najlepszy klip promujący zabytki przemysłowe! Tancerze z rudzkiego Studia Tańca i Ruchu Progress po raz drugi włączyli się do zabawy, organizowanej przez Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego ERIH. W tym roku zatańczyli nie tylko na Ficinusie, ale również na Wielkim Piecu Huty „Pokój”. Warto podkreślić, że oba te obiekty należą do prestiżowego szlaku. Głosowanie odbywa się na Facebooku i potrwa do 30 września. „Lajki” należy zostawiać na profilu ERIH pod klipem z Rudy Śląskiej.
– W ubiegłym roku materiał z Rudy Śląskiej zdobył najwięcej głosów i okazał się najlepszy. Powtórzmy ten sukces! – apeluje Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta. #erihworkitout #CreativeEuropeAtHome
WORK it OUT to happening taneczny promujący Dzień Kultury Przemysłowej. – Idea tego przedsięwzięcia jest taka, że w tym samym czasie w różnych krajach, ludzie tańczą ten sam układ na terenach zabytków techniki – tłumaczy naczelnik Piecha. – Dzięki wspólnej inicjatywie zyskujemy nowe spojrzenie na otaczające nas ślady zabytków przemysłowych, doceniamy ich piękno, które doskonale widać na materiale zarejestrowanym na rudzkich obiektach. We wspomnianym filmiku urokliwość zabytkowej kolonii robotniczej „Ficinus” zderza się z surowością monumentalnego Wielkiego Pieca, jakby były to obiekty z różnych światów, a dzieli je zaledwie kilka kilometrów. Zachęcam Państwa do obejrzenia wyniku prac naszych tancerzy i oddania „lajka” na teledysk, który od jutra można będzie obejrzeć na profilu Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego, którego międzynarodowa nazwa to European Route of Industrial Heritage – ERIH - dodaje.
WORK it OUT jest organizowany od 2018 roku. Specjalnie na tę okazję opracowywana jest muzyka i choreografia, którą muszą opanować tancerze. Relacje ze wszystkich obiektów biorących udział w happeningu ukazują się na profilu Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego ERIH na Facebooku. W ostatnim tygodniu września każdy może oddać głos na ulubiony materiał, a za największą liczbę „lajków” organizatorzy przewidzieli nagrody finansowe.
Tegoroczna polska edycja WORK it OUT była częścią święta Szlaku Zabytków Techniki INDUSTRIADA. - Uczestnicy tego wydarzenia na Ficinusie mogli podziwiać rudzkich tancerzy w akcji i dołączać do zabawy – przypomina Krzysztof Piecha. Warto dodać, że w sumie tańczono na 35 obiektach w 14 krajach, od Ukrainy i Łotwy po Portugalię, Wielką Brytanię, Norwegię i Włochy. W Polsce WORK it OUT odbył się w 7 zabytkach techniki Górnego i Dolnego Śląska. Poza rudzkim Ficinusem były to: Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, Muzeum Hutnictwa w Chorzowie, historyczne osiedle robotnicze Nikiszowiec w Katowicach, Zabytkowa Kopalnia „Ignacy” w Rybniku, a także Stara Kopalnia w Wałbrzychu.
Głosować można na profilu