Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ruda Śląska

Już w najbliższą niedzielę po raz 28. w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Rudzie Śląskiej 450 wolontariuszy wyruszy na ulice miasta, by zebrać fundusze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. – Mam nadzieję, że również i w tym roku rudzianie okażą wielkie serca i zostanie pobity kolejny rekord w zbiórce organizowanej przez WOŚP – mówi prezydent miasta Grażyna Dziedzic. W mieście działać będą dwa sztaby – w ODK Pulsar oraz w III Liceum Ogólnokształcącym w Kochłowicach.

Orkiestra zagra w Rudzie Śląskiej już w sobotę. 11 stycznia o godz. 17:00. Wtedy w III Liceum Ogólnokształcącym w dzielnicy Kochłowice odbędzie się Koncert Młodych Talentów. - Już po raz 16. organizujemy w ramach finału WOŚP Koncert Młodych Talentów. Wystąpi 13. szkolnych artystów, którzy powalczą o statuetkę Dobrego Anioła. W przerwie, przed ogłoszeniem wyników zagra zespół White oraz wystąpi nasza utalentowana uczennica Laura Górniok - mówi Michał Kozera, nauczyciel oraz szef sztabu przy III LO w Rudzie Śląskiej. – W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam na koncert. Bilety są jeszcze do nabycia w szkole w cenie 8 zł – dodaje. Dochód z koncertu zostanie przekazany na konto WOŚP. Ponadto już dzisiaj /czwartek/ w III LO odbędzie się Wielka Aukcja Fantów oraz kiermasz, na którym zakupić będzie można m.in. ciasta upieczone przez nauczycieli.
Z kolei w dniu finału, szkoła zaprasza już od godz. 19:00 na Światełko do Nieba.

Drugi sztab WOŚP koordynowany jest przez IV Liceum Ogólnokształcące im. H.C. Hoovera w Orzegowie. W dniu finału sztab WOŚP będzie się mieścił w ODK Pulsar przy ul. Różyckiego w dzielnicy Wirek. Tam też odbędzie się szereg atrakcji i koncerty, które zaplanowano już
od godz. 11:00.
W programie:
11.00 - 13.00 - ZUMBA NA II ŚNIADANIE
15.00 - 15.30 - PIERWSZA POMOC Z OCHOTNICZĄ STRAŻĄ POŻARNĄ
15.45 - 16.30 - WYSTĘPY ZESPOŁÓW TANECZNYCH ODK PULSAR: HAPPY SQUOOL; MAGIC FOXES
16.30 - 17.00 - "DRECTORS"
17.00 - 17.15 - LICYTACJE
17.15 - 18.00 - " COVER NOSTRA"
18.00 - 18.10 - LICYTACJE
18.10 - 18.55 - OLA STRYJ I " ODSKOCZNIE"
18.55 - 19.10 - LICYTACJE
19.10 - 19.55 - "THE PARTY IS OVER"
20.00 - ŚWIATEŁKO DO NIEBA

Oprócz gadżetów WOŚP licytować będziemy między innymi obrazy hobbystycznej grupy malarskiej przy MCK, piłkę z podpisami zawodników Slavii, usługę fryzjerską, usługę kosmetyczną, profesjonalną sesję zdjęciową – wylicza Iwona Luszczak, dyrektor IV LO, szef sztabu.

Rudzką WOŚP wspierać będzie Aquadrom, Druid Pub przy Miejskim Centrum Kultury w Nowym Bytomiu, Kino Patria wraz ze Stowarzyszeniem In-nI przy ul. Chorzowskiej 3 i ODK Pulsar przy ul. Różyckiego 30. W tych miejscach na wolontariuszy czekać będą ciepłe napoje i posiłki.

W ubiegłym roku Ruda Śląska zebrała na rzecz 27. Finału WOŚP ponad 208 tys. złotych.

W tym roku Orkiestra zbiera środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia
i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.