Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ruda Śląska

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali trzech mężczyzn do sprawy wymuszenia rozbójniczego. Sprawca, wspólnie z dwoma kompanami, wyważył drzwi i wtargnął do mieszkania kobiety, szukając jej 19-letniego syna. Następnie mężczyźni groźbą wymusili od niej zwrot rzekomego długu w wysokości 2 tys. złotych. Decyzją rudzkiego sądu 27-latek został tymczasowo aresztowany. Wymuszenie rozbójnicze zagrożone jest karą 10 lat więzienia.

Policjanci z wydziału kryminalnego rudzkiej komendy zostali poinformowani o wymuszeniu rozbójniczym, do jakiego doszło w dzielnicy Nowy Bytom. 27-letni rudzianin wraz ze swoim wspólnikami wyważył drzwi do mieszkania 19-latka, który zamieszkiwał tam z matką. Sprawcy, grożąc kobiecie, zażądali oo niej zapłaty 2 tys. rzekomego długu, jaki miał zaciągnąć u nich jej syn. Przestraszona matka, chcąc chronić swoje dziecko, pożyczyła od rodziny żądaną sumę, która została przekazana sprawcom. W efekcie prowadzonych w tej sprawie czynności policjanci zatrzymali 27-latka i dwóch jego wspólników. Cała trójka usłyszała już zarzuty. Za wymuszenia rozbójnicze może im grozić nawet 10 lat więzienia. Główny sprawca, 27-letni rudzianin na wniosek śledczych i prokuratora został tymczasowo aresztowany. Jego dwaj 21-letni wspólnicy zostali objęci dozorem policji.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.