Policjanci rudzkiej drogówki i prewencji jak co roku przeprowadzają spotkania z uczniami klas I szkół podstawowych w ramach akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły”. Mundurowi pojawiali się już przed szkołami, gdzie dbali o bezpieczeństwo dzieci idących na lekcje. Od pierwszych dni września spotykają się także z pierwszakami w klasach, gdzie podczas pogadanek, wspólnie z nauczycielami, uczą ich bezpieczeństwa na drodze.

Cały ubiegły tydzień oraz ten nadchodzący, policjanci spotykają się z tymi, którzy dopiero zaczynają przygodę ze szkołą. Mundurowi omówili z dziećmi podstawowe zasady związane z przechodzeniem przez jezdnię i bezpieczeństwem przy drodze. Stróże prawa uświadomili maluchom jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze oraz w jej pobliżu po zmroku. Dzieci zapewniały, że wiedzą co to odblaski i będą je nosić na tornistrach tak, aby być widocznym na drodze.
Policjanci zwrócili się również do pierwszoklasistów z apelem, aby w trakcie jazdy samochodem dbali o swoje bezpieczeństwo i przypominali rodzicom o konieczności używania fotelików i pasów bezpieczeństwa. W trakcie rozmów dzieci same opowiadały policjantom, że rodzice wożą niektóre z nich bez fotelików i zapiętych pasów. Wszyscy wiemy, jak wiele zależy od bezpiecznego i prawidłowego zachowania naszych pociech. Aby mogły prawidłowo postępować, muszą się najpierw tego nauczyć!

  • zdjęcie z wizyty policjantów w szkole - ramię policjanta trzymającego kolorowankę w rękach
  • zdjęcie z wizyty policjantów w szkole - czapka policyjna na biurku, kredki, kolorowanka i kartka z sercem
  • zdjęcie z wizyty policjantów w szkole - dzieci na krzesełkach, dziewczynka z podniesioną ręką, policjant w tle