Policja Ruda Śląska: Podsumowanie wczorajszej akcji Trzeźwy poranek
Wczoraj rano na zakończenie akcji Bezpieczny weekend” rudzcy mundurowi przeprowadzili kontrole trzeźwości kierowców jadących do pracy. Na ponad 1400 przebadanych kierujących, 5 było pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że pijani kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie na drodze dla siebie i innych jej użytkowników.
Wczoraj rano na drogach Rudy Śląskiej przeprowadzona została policyjna akcja Trzeźwy poranek”, która była zakończeniem działań związanych z długim sierpniowym weekendem. W ciągu czterech godzin akcji mundurowi z drogówki skontrolowali ponad 1400 kierowców. W pięciu przypadkach policyjne alkotesty wykazały wyniki pozytywne, wskazując na obecność alkoholu w organizmach kierowców. Pierwszy pijany kierowca jechał tuż po piątej rano ulicą Oświęcimską, mając blisko 0,7 promila, kolejny o 5:45 wpadł w trakcie kontroli na Niedurnego, mając nieco ponad promil, trzeci niedługo potem również na Niedurnego wydmuchał blisko 1,3 promila, czwarty tuż po ósmej rano, jadąc ulicą Kochłowicką, miał najmniej, bo niecałe 0,3 promila, a zamykający listę piąty kierowca na 11 listopada jechał mając 0,7 promila w swoim organizmie. Po wynikach widać, że panom przedłużyło się świętowanie do późnych godzin, albo wypitego alkoholu było znacznie za dużo.
O tym, jak duże zagrożenie na drodze stanowią pijani kierowcy, nie trzeba nikogo przekonywać. Wsiadając za kierownicę po alkoholu, narażamy życie swoje, naszych bliskich i innych uczestników ruchu drogowego. W tym roku na drogach Rudy Śląskiej policjanci zatrzymali już ponad 200 pijanych kierowców. Wielu z nich było sprawcami zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Apelujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez nieodpowiedzialnych kierujących!
Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej,
ruda.slaska.policja.gov.pl/k21/informacje/wiadomosci/365919,Podsumowanie-wczorajszej-akcji-quotTrzezwy-poranekquot.html
Ostatnie Artykuły

Szkoła nr 11 dostaje trzeci grant. Powstanie zielona strefa na terenie placówki

Cztery pielęgniarki z Rudy Śląskiej wyróżnione na gali Diamentowy Czepek

Finał rugby kobiet w Burloch Arenie. Tor rolkarski będzie zamknięty

6 kierujących wpadło w Rudzie Śląskiej podczas porannych kontroli

Ponad 200 tys. zł na zabytki. Siedem obiektów rusza do remontu

Szpital w Rudzie Śląskiej na dwóch fotografiach. 80 lat historii w jednym kadrze

W Rudzie Śląskiej poradzą, jak zdobyć pieniądze na rozwój firmy

Jak sprawdzić, czy płacisz za szybki internet, którego nie wykorzystujesz?

Jak stała opieka medyczna wspiera zdrowie na różnych etapach życia?

W Chebziu wraca dawny układ ruchu. Zmiana od wtorkowego południa

Brzmienie ciszy w urzędzie. Fotografie budzą pytania

Obietnica pracy za granicą może skończyć się handlem ludźmi

Woda wróciła na Szymanowskiego. PWiK zakończył prace

Dlaczego audyt Google Ads powinien być robiony cyklicznie? Poznaj sposób na stałą rentowność kampanii
Przydatne dane teleadresowe
- Centrum Usług Społecznych w Rudzie Śląskiej - kontakt, zasiłki, pomoc rodzinom
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rudzie Śląskiej - kontakt, godziny, zgłoszenia
- Placówka Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej - kontakt, zasięg i sprawy do załatwienia
- Przychodnia Rejonowa w Rudzie Śląskiej - kontakt, rejestracja, poradnie
- Huta Pokój S.A. - kontakt, oferta i produkty hutnicze w Rudzie Śląskiej
- MOSiR Ruda Śląska - baseny, hale i obiekty sportowe: kontakt, godziny, ceny
