E-hulajnogi TIER pojawiły się na ulicach Rudy Śląskiej. Użytkownicy będą mogli swobodnie przemieszczać się między Katowicami, Chorzowem, Świętochłowicami i Siemianowicami
Śląskimi bez konieczności kończenia przejazdu przy wyjeździe z miasta.

Aby skorzystać z e-hulajnogi TIER, należy pobrać aplikację (więcej na stronie internetowej TIER), zarejestrować się i przypisać metodę płatności. Następnie trzeba znaleźć e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokować ją skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji. Aby zakończyć jazdę, należy znaleźć bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuścić podpórkę, otworzyć aplikację TIER i dotknąć przycisku „Zakończ przejazd".

Minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 65 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 2,70 zł. Nowością w ofercie TIER są pakiety S/M/L, dzięki którym użytkownik nie ponosi opłaty za uruchomienie hulajnogi, a do tego zyskuje niższą cenę za minutę jazdy (nawet 0,50 zł/min).

Na e-hulajnodze można jeździć wyłącznie w pojedynkę oraz zabronione są przejazdy po spożyciu alkoholu. Podczas parkowania należy pamiętać o przestrzeganiu Prawa o ruchu
drogowym. Poprawnie zaparkowany pojazd nie powinien blokować przejścia ani przejazdu, a w przypadku zakończenia przejazdu na chodniku hulajnogę należy ustawić możliwie najdalej od krawędzi jezdni, równolegle, zachowując 1,5 m szerokości dla pieszych.

Według obowiązujących przepisów, do jazdy na hulajnodze elektrycznej służy przede wszystkim droga rowerowa lub pas ruchu dla rowerów. Jeśli ich nie ma, dozwolone jest przemieszczanie się ulicą, o ile obowiązuje na danej przestrzeni ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto, maksymalna prędkość z jaką użytkownik e-hulajnogi może się przemieszczać to 20 km/h. Użytkownik e-hulajnogi może poruszać się chodnikiem, gdy w danym miejscu nie ma ścieżki rowerowej, a limit prędkości na jezdni wynosi ponad 30 km/h. Należy pamiętać jednak, że użytkownik e-hulajnogi poruszający się po chodniku ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszym i nie utrudniać im ruchu, a także, że powinien przemieszczać się z prędkością zbliżoną pieszym.

TIER Mobility jest czołowym europejskim operatorem w sektorze mikromobilności. Założony w 2018 roku przez Lawrence'a Leuschnera, Matthiasa Lauga i Juliana Blessina, ma swoją główną siedzibę w Berlinie i obecnie działa w ponad 320 miastach w 22 krajach w Europie i na Bliskim Wschodzie.