Do potrącenia pieszej na oznakowanym przejściu doszło dzisiaj około 6.30 przy ulicy Kokota. 45-letnia kobieta przechodziła przez jezdnię prawidłowo. W wyniku potrącenia na szczęście nie doznała poważnych obrażeń. Po badaniach w szpitalu wróciła do domu.

Poszkodowana rudzianka znajdowała na oznakowanym przejściu dla pieszych, gdy potrącił ją osobowy hyundai, kierowany przez 30-latka. Kierujący był trzeźwy, a sprawą zajęli się już policjanci z rudzkiej komendy, którzy ustalą dokładne okoliczności zdarzenia.

Raz jeszcze apelujemy do wszystkich, i kierowców, i pieszych, o ostrożność na drogach, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy zmrok zapada wcześniej, ale i w ciągu dnia widoczność nie zawsze jest dobra. W tym czasie pogarsza się również koncentracja kierujących, dlatego tak ważna jest wzmożona czujność.
W najbliższych dniach policja będzie przeprowadzać kolejne działania koncentrujące się przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Każde wykroczenie stwarzające zagrożenie dla pieszych będzie karane bez taryfy ulgowej.