• Zapraszamy na koncert charytatywny - „Pomóżmy odbudować ich dom”

  Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny o nazwie „Pomóżmy odbudować ich dom”. Wydarzenie odbędzie się 1 grudnia br. od godziny 16.00 w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty przy ulicy Piotra Niedurnego 69 w Rudzie Śląskiej – Nowy Bytom. Patronatem koncertu jest Prezydent Miasta Ruda Śląska, a jednym z partnerów rudzka policja. Dochód zebrany w trakcie imprezy przekazany będzie rodzinie z Rudy Śląskiej, która 4 października 2019 roku straciła dach nad głową w płomieniach.

 • <a href=Ruda Śląska zalśni na święta" class="image image-small" width="96" height="64" data-src="//cdn.rudaslaska.pl/theme/rudaslaska/uploads/year--2019-11--month/resized/96x64_osiwietlenie_swiateczne_20_wyd.jpg" >

  270 ozdób świetlnych będzie składać się na tegoroczną świąteczną oprawę Rudy Śląskiej.

  Zapaśnicy dla Ryszarda Dworoka

  W sobotę o godz. 11.00 odbędzie się XXIX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy im. R. Dworoka.

  Koncert charytatywny

  1 grudnia o godz. 16:00 w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty odbędzie się koncert charytatywny.

  Projekt budżetu na 2020 r. gotowy. Będą cięcia

  89 mln zł mniej na inwestycje oraz cięcia wydatków m.in. na sport, zabytki i kulturę. Projekt budżetu został złożony w Regionalnej Izbie...

  Ostrzeżenie przed złą jakością powietrza

  Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska ostrzega przed wysokim poziomem pyłu zawieszonego w powietrzu.

  Neurologia wznawia działalność

  1 grudnia Oddział Neurologiczny wraz z Oddziałem Udarowym Szpitala Miejskiego rozpoczyna pracę z nowym zespołem specjalistów.

 • Policjanci ostrzegają przed fałszywymi wiadomościami e-mail

  Rudzcy policjanci otrzymują informacje od mieszkańców naszego miasta na temat fałszywych maili wysyłanych na ich skrzynki. Przestępcy wykorzystują odpowiednio spreparowane wiadomości e-mail, które mają nakłonić do pobrania złośliwego pliku lub zapłacenia rzekomo nieopłaconej faktury. Na daj się oszukać, odczytując maile z nieznanego źródła lub z zaskakującą treścią zachowaj ostrożność.

 • Zadbajmy o bezpieczeństwo swoich ogródków działkowych

  Sezon działkowy zakończył się. Pogoda jaką mamy i pora roku już nie sprzyja pracom ogrodowym jak również relaksowi na działce. Niestety zdarza się, że pozostawiony w słabo zabezpieczonych altankach sprzęt ogrodniczy, sprzęt rtv i agd, kuchenki i butle gazowe oraz inne wartościowe przedmioty padają łupem złodziei, którzy rozpoczynają sezon na plądrowanie ogródków. Warto więc pamiętać o dobrym zabezpieczeniu tego, co zostawiamy na działkach.

 • Publikujemy wizerunek sprawców kradzieży

  Policjanci z komisariatu I prowadzą postępowanie w sprawie przestępstwa, do jakiego doszło w jednej z rudzkich drogerii. Sprawca wraz z drugim mężczyzną i kobietą dokonał kradzieży perfum. Śledczy dążą do ustalenia tożsamości widocznych na zdjęciach osób.

 • Ostrzeżenie przed złą jakością powietrza

  27 listopada wystąpi ryzyko przekroczenia poziomu informowania (101-150 µg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

  Ostrzeżenie przed mgłą

  Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega przed gęstą mgłą na obszarze Rudy Śląskiej od 21.00 w dniu 26.11 do 10.00 w dniu 27.11.

  10 stycznia 2020 /piątek/ godz. 18.00 - Symfoniczno-kawowy eksperyment kolędowy

  Bilety w cenie: szczegóły wkrótce

  Wystąpi zespół Coffee Experiment we współpracy z Chórem i Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Kamila Gojowego w aranżacjach Tomasza Ptoka

 • Areszt dla sprawcy napadu na pocztę

  Na wniosek rudzkich śledczych, sąd tymczasowo aresztował 50-latka, który napadł na placówkę pocztową. Sprawca sterroryzował nożem pracownicę i zażądał wydania pieniędzy. Okazało się, że mężczyzna dopiero co opuścił zakład karny. Teraz odpowie za rozbój z użyciem noża oraz inne kradzieże.

 • Stalking jest przestępstwem!

  Stalking definiowany jest jako uporczywe nękanie, wzbudzanie poczucia zagrożenia lub podszywanie się pod inną osobę. Najczęściej objawem tego zjawiska jest uporczywe, ciągłe i zamierzone prześladowanie m.in. za pomocą sms-ów, głuchych telefonów i poczty elektronicznej. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Publikujemy wizerunek sprawcy kradzieży

  Policjanci z komisariatu II prowadzą postępowanie w sprawie przestępstwa, do jakiego doszło w jednym z rudzkich sklepów ze sprzętem rtv agd. Sprawca dokonał kradzieży ekspresu do kawy wartości blisko 1700 zł. Śledczy dążą do ustalenia tożsamości widocznego na zdjęciach mężczyzny.

 • Transmisja Mszy św. Barbórkowej

  1 grudnia zostanie odprawiona msza św. z okazji uroczystości św. Barbary w kościele p.w. św. Marii Magdaleny.

  Ostrzeżenie przed mgłą

  Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega przed gęstą mgłą na obszarze Rudy Śląskiej od 20.00 w dniu 25 listopada do 10.00...

  Alarm smogowy

  25 i 26 listopada wystąpi ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego (150 µg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

  Harcerski "Cmok Song"

  W miniony weekend harcerze spotkali się na festiwalu "Cmok Song".

  18 grudnia 2019 /środa/ godz. 18.00 - Z cyklu "Akademia Kultur i Religii Świata" - "Magiczne Boże Narodzenie"

  Bilety w cenie: 5 zł 

  przycisk online

  Prowadzenie: Maria Jolanta Wolna, antropolog kultury i religii  

  W programie wykład i warsztaty świątecznego ozdabiania przedmiotów w technice decoupage. Uczestników prosimy o przyniesienie przedmiotów, na których chcą wykonać dekoracje (np. pudełka, szkatułki, wazoniki, lampiony itp.) oraz serwetki świąteczne.