• Kryminalni zatrzymali sprawców wrześniowego rozboju

  Policjanci z rudzkiej komendy ustalili trzech młodych mężczyzn, którzy brali udział w rozboju pod koniec września na 27-letnim rudzianinie. Napastnicy w trakcie napadu byli zamaskowani, pokrzywdzony zapamiętał jednak kilka drobnych szczegółów. Długa i mozolna praca operacyjna kryminalnych pozwoliła na ich zatrzymanie.

 • Singletrack oddany do użytku

  Można już korzystać z singletracku w bielszowickim parku Strzelnica.

 • W trakcie rozbiórki domu znaleźli stary pistolet

  Jak należy zachować się w przypadku znalezienia broni, amunicji czy starego niewybuchu? Można odpowiedzieć na to pytanie na przykładzie piątkowego zgłoszenia z rudzkiej Halemby. Robotnicy pracujący przy rozbiórce starego domu znaleźli wśród gruzowiska stary niemiecki pistolet z amunicją. O znalezisku natychmiast powiadomili policję. Tak właśnie, zgodnie z prawem, musimy postąpić w razie podejrzanego znaleziska.

 • Rudzcy policjanci wsparli charytatywny koncert

  Rudzcy stróże prawa wsparli koncert charytatywny, który odbył się w niedzielę 1 grudnia w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty. W trakcie koncertu zorganizowano zbiórkę na pomoc w odbudowie spalonego domu rodziny z Rudy Śląskiej. Na scenie zaprezentowała się orkiestra śląskiej Policji, natomiast w holu wystawiono stanowiska kryminalistyczne i prewencyjne.

 • Emisja tlenku węgla w jednym z mieszkań przy ul.

  14 strażaków gasiło w nocy z niedzieli na poniedziałek pożar piwnicy w jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Sobieskiego w Rudzie Śląskiej.

  Śląscy autorzy nagrodzeni

  Kolejny Fest Literacki „KakauSzale” przeszedł do historii.

 • Bezpieczne Andrzejki 2019

  Andrzejki to okazja do wspólnych zabaw i spotkań. Wiele osób spędzi ten czas poza domem, dlatego przemieszczając się po drogach warto zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będą czuwać policjanci, którzy będą zwracać uwagę na zachowania niezgodne z prawem, w tym nietrzeźwość kierujących pojazdami.

 • Publikujemy wizerunek sprawcy kradzieży

  Policjanci z komisariatu I prowadzą postępowanie w sprawie przestępstwa, do jakiego doszło w sklepie drogeryjnym na terenie dzielnicy Godula. Sprawca dokonał kradzieży perfum i art. drogeryjnych o wartości ponad 700 zł. Śledczy dążą do ustalenia tożsamości widocznego na zdjęciach mężczyzny.

 • Ponad 100 porcji marihuany znalezione w samochodzie

  Policjanci z kochłowickiego komisariatu zatrzymali kierującego bmw, który był pod wpływem narkotyków. W jego samochodzie znaleźli worek z suszem, była to marihuana z której można było wydzielić ponad 100 dilerskich porcji. Za jazdę pod wpływem środków odurzających i posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowie wkrótce przed sądem.

 • „Kocie oczka” ochronią pieszych

  Na 17 przejściach dla pieszych w Rudzie Śląskiej piesi będą dodatkowo chronieni przez tzw. kocie oczka.

  Barbórka 2019

  Już w najbliższą środę /4 grudnia/ będziemy obchodzić tradycyjną Barbórkę.

  Ulica Kossaka zmodernizowana

  Nowa asfaltowa jezdnia z chodnikiem, kanalizacja sanitarna i deszczowa oraz oświetlenie – to zakres zakończonej inwestycji na ul. Kossaka.

  Sportowcy nagrodzeni

  Rudzcy sportowcy oraz trenerzy otrzymali dziś nagrody Prezydenta Miasta Ruda Śląska za wybitne osiągnięcia w 2019 roku

  Bezdomni - nie bądź obojętny

  W związku z pogarszającymi się warunkami pogodowymi apelujemy aby nie przechodzić obojętnie obok osób...

  14 marca 2020 /sobota/ godz. 16.00 - Kabaret Nowaki w programie "Za granicą żartu"

  Bilety w cenie: 90 zł (parter), 80 zł (balkon)

  przycisk online

  Nowaki to młoda, zdolna i wybitnie energetyczna trójka zielonogórskich artystów. Ich talent i kreatywna praca przynoszą rezultaty w postaci wypełnionych po brzegi sal i śmiejącej się widowni, która polubiła ich charakterystyczną ekspresję i oryginalny sposób poruszania tematyki obyczajowej. W skład kabaretu wchodzą Adrianna Borek – kobieta, potrafiąca wcielić się w każdą postać, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg – pełni energii, którą zarażają widownię, świetnie sprawdzający się także w roli konferansjerów.

  13 marca 2020 /piątek/ godz. 19.00 - "Rubinowe gody" - niewąska komedia teatralna

  Bilety w cenie: 65 zł (parter i balkon) 

  przycisk online

  Marian i Grażyna – pospolici małżonkowie w podeszłym wieku – obchodzą czterdziestą, „rubinową” rocznicę ślubu. Ufundowany im przez córkę pobyt w luksusowym hotelu zmieni ich życie. Skonfrontowani z luksusem i nowoczesnością, są zmuszeni zmierzyć się ze swoimi kompleksami i z tym, jak bardzo prowincjonalna zaściankowość ich ośmiesza - nie wiedzą, jak otworzyć drzwi na kartę, zamiast podanych owoców morza raczej wolą kiełbasę z walizki, a strefa spa wydaję się dla nich niebezpieczną egzotyką.

  22 lutego 2020 /sobota/ godz. 18.00 - "Italo Disco", czyli Muzyczna Podróż Spaghetti Dance

  Bilety w cenie: 40 zł (parter), 30 zł (balkon)

  przycisk online

  Lata 80 w Polsce?
  Meblościanka, boazeria lub tapety na ścianach, kaseciak Kasprzak, telewizor Rubin i paprotka w doniczce. To czas deficytów, stanu wojennego, obniżenia poziomu produkcji i tym samym poziomu życia. To puste wieszaki i półki w sklepach. Wszystko, co docierało do Polski z Zachodu, było mocno spóźnione. W opowieści o latach siermiężnego komunizmu nie może zabraknąć relaksów, pochodów pierwszomajowych i dni bezmięsnych. Polacy przekonali się, że prawie niczego już nie ma,bowiem oprócz mięsa na kartki był też alkohol. Te wszystkie niedogodności osładzała ludziom muzyka.

  24 stycznia 2020 /piątek/godz. 18.00 oraz 28 stycznia 2020 /wtorek/ godz. 10.00  - „W 80 dni dookoła świata” – musical Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Osób Uzdolnionych Artystycznie „MusicALL”

  Bilety w cenie: 15 zł (parter), 10 zł (balkon)

  przycisk online - spektakl w dniu: 24 stycznia 2020, g.18.00

  przycisk online - spektakl w dniu: 28 stycznia 2020, g.10.00

  To już druga produkcja przygotowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Osób Uzdolnionych Artystycznie „MusicALL”. Kto z nas nie marzy o podróżach, o zwiedzeniu świata wzdłuż i wszerz? Ten spektakl pozwoli na prawdziwie musicalową wyprawę dookoła globu.

  12 stycznia 2020 /niedziela/ godz. 16.00 i 17.15 - Z cyklu „Maluchy w krainie dźwięku" - „Muzyczny bal przebierańców" - koncert umuzykalniający dla niemowląt i dzieci do lat 6 z rodzinami

  Bilety w cenie: 15 zł (dzieci), 25 zł (rodzice)

  kup1600          kup1715   

  „Muzyczny bal przebierańców" - czas spełnić dziecięce marzenia o byciu księżniczką, wróżką, biedronką czy pszczółką. Zapraszamy do przybycia na koncert w strojach jak przystało na czas karnawału. Za najlepszy pomysł na strój dla całej rodzinki prezent.

 • Atrakcyjne ceny prezentów – pokusą dla kupujących

  Warto pamiętać, że przedświąteczne zakupy w sieci zawsze wiążą się z ryzykiem. Niestety atrakcyjne ceny, które pojawiają się na licznych portalach aukcyjnych oraz ich różnorodność, wciąż stanowią dużą pokusę dla kupujących. Niestety nie każda przesyłka trafia do kupującego.