Zmarł Andrzej Sieroński

Nie żyje Honorowy Obywatel Rudy Śląskiej.

Kolejne mieszkania komunalne gotowe

10 października /czwartek/ w godz. 10.00-17.00 będzie można obejrzeć przykładowe lokale w budynku przy ul. Bytomskiej 22.

Spotkania w dzielnicach na półmetku

Spotkanie z mieszkańcami Nowego Bytomia i Chebzia było czwartym z dzielnicowych zebrań tej jesieni.

 • Uwaga niebezpieczny czad!

  Powoli rozpoczyna się okres grzewczy. Przy niskiej temperaturze wiele osób, aby ogrzać mieszkanie używa kominków, pieców słabej jakości albo korzysta z urządzeń gazowych. Co roku śmiercionośny czad niestety zbiera swoje tragiczne żniwo. Dla bezpieczeństwa swojego i bliskich zróbmy wszystko, aby właściwie zabezpieczyć dom przed tym cichym zabójcą.

 • Zbliża się Międzynarodowy Dzień Mediacji

  W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 17 października 2019 r., natomiast Tydzień Mediacji odbywa się w dniach od 14 do 18 października 2019 r. Ogólnopolska inicjatywa ma na celu upowszechnienie idei mediacji, jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym.

 • Kolejny nielegalny salon gier zlikwidowany

  Policjanci z rudzkiej komendy wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Katowicach wkroczyli do kolejnego nielegalnego salonu gier. Tym razem zarekwirowali trzy nielegalne maszyny. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

 • Unijne miliony na OZE

  5,1 mln zł pozyskały władze Rudy Śląskiej ze środków unijnych na inwestycje z zakresu odnawialnych źródeł energii /OZE/.

  Godula i Orzegów w centrum uwagi

  Sprawy inwestycji i codziennego życia w Goduli i Orzegowie były tematem spotkania prezydent Grażyny Dziedzic z mieszkańcami.

  Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty nawiąże współpracę z instruktorem sekcji teatralnej dla dzieci. Praca na umowę - zlecenie w wymiarze ok. 10 godzin w miesiącu. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z działem Organizacji Imprez, tel. 32 2486 240, wew. 24. Zapraszamy do współpracy!

 • Policja przestrzega przed nową formą oszustw tzw. metodą „Na BLIK-a”. Jak to wygląda i jak się przed tym przestrzec?

  Przestępcy sukcesywnie opracowują coraz to nowe metody oszustwa. Opracowali prosty w swojej budowie sposób na wyłudzanie pieniędzy, metodą "na BLIK-a". Odzywają się do potencjalnej ofiary czy to przez komunikator internetowy na portalu społecznościowym, np. Facebook (z przejętym, albo fikcyjnym kontem) i proszą ją o udostępnienie kodu BLIK. Tłumaczą, ze np. robią zakupy, ale nie wzięli portfela.

 • 28-latek zatrzymany z bronią i narkotykami

  Policjanci z rudzkiej „jedynki” zatrzymali 28-latka, który miał przy sobie pistolet oraz narkotyki. Rudzianin trafił do policyjnego aresztu, a dziś zajmą się nim kryminalni.

 • W dniu 4 października przed 7:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Rudzie Śląskiej przyjął zgłoszenie o pożarze dachu w budynku jednorodzinnym przy ul. Grottgera. 

  Utrudnienia w ruchu drogowym

  W dniach od 7 do 10 października na ulicy 1 Maja na odcinku od ul. Chłopskiej do ul. Harcerskiej będą prowadzone prace drogowe.

 • Konferencja „Bezpieczeństwo Trzeciego Wieku - Zdrowi, bezpieczni i aktywni”

  Wczoraj w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyła się konferencja pn. „Bezpieczeństwo Trzeciego Wieku - Zdrowi, bezpieczni i aktywni”. Seminarium poświęcone było problematyce bezpieczeństwa seniorów w aspekcie zadań realizowanych przez Policję i inne podmioty publiczne. W wydarzeniu zorganizowanym przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach wspólnie z Wojewodą Śląskim i Komendantem Wojewódzkim PSP w Katowicach uczestniczył m.in. Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed oraz Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz. Śląską Policję reprezentował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn.

 • Zareagował na nietrzeźwego kierującego

  Policjanci z rudzkiej drogówki na ul. Niedurnego zatrzymali mężczyznę kierującego kią sorento. Rudzianin posiadał w swoim organizmie 1,3 promile alkoholu. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. Mundurowych o zdarzeniu powiadomił świadek, który nie zaakceptował nietrzeźwego za kierownicą suv-a.

 • Odpowie za posiadanie prawie 200 porcji amfetaminy i marihuany

  Policjanci z wydziału kryminalnego rudzkiej komendy w związku z realizacją prowadzonej sprawy zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu posiadał narkotyki w postaci amfetaminy oraz marihuany. Sprawa rudzianina znajdzie teraz swoje finał w sądzie.

 • Nowe taryfy za wodę i ścieki

  Od 5 października obowiązywać będzie nowa taryfa za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków.

  Wybory do Sejmu i Senatu

  13 października odbędą się wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Głosować będzie można od godz. 7.00 do 21.00.

  Dyskutowali o Rudzie

  W czwartek prezydent Grażyna Dziedzic spotkała się z mieszkańcami Rudy.

 • Grzybiarze – apel o rozwagę

  Niemal każdego dnia przyjmowane są zgłoszenia o zaginięciach osób podczas grzybobrania. Nie wszyscy amatorzy grzybów znają lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę przeceniając swój zmysł orientacji w terenie. Policja apeluje o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.

 • Prawo reguluje miejsca umieszczania plakatów wyborczych

  Apel do komitetów wyborczych. W naszym otoczeniu pojawia się coraz więcej plakatów i banerów. Aby uniknąć chaosu informacyjnego i uchronić się od kłopotów, warto przestrzegać obowiązującego prawa. Informujmy też potencjalnych zrywających czy zakrywających ogłoszenia wyborcze, że akty uniemożliwiające innym zaznajomienie się z ogłoszeniem, są karalne.