• „Policyjny nos nie zawiódł”

  Kolejną osobę podejrzaną o posiadanie narkotyków zatrzymali mundurowi z patrolówki. Policjanci zabezpieczyli marihuanę, którą posiadał młody rudzianin. Sprawę przejęli już śledczy z komisariatu w Rudzie.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzisiaj wszyscy nauczyciele i pracownicy oświaty świętują. W Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej.

  Kochłowiczanie oczekują lepszych dróg

  Prezydent Grażyna Dziedzic spotkała się dziś z mieszkańcami Kochłowic. Było to piąte zebranie dzielnicowe w tej jesieni.

  13 i 14 grudnia 2019 /piątek i sobota/ godz. 17.30 i 20.30 - Kabaret Młodych Panów w programie "To jest chore"

  Bilety w cenie:
  - 90 zł (parter - rzędy I-III) / - 80 zł (parter - rzędy: IV-VIII)
  - 70 zł (parter - rzędy IX-XV) / - 60 zł (balkon środkowy)
  - 50 zł (balkon prawy i lewy)

   

  przycisk online   spektakl w dn.: 13.12.2019 g.17.30     /   przycisk online   spektakl w dn.: 13.12.2019 g.20.30

  przycisk online   spektakl w dn. 14.12.2019 g.17.30     /     przycisk online   spektakl w dn. 14.12.2019 g.20.30

  "To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.

  "To jest chore" mieści się w ramach wszystkiego, co może zaistnieć w szeroko rozumianych relacjach międzyludzkich, a co odbiega od normy. Idąc dalej, jest o tym, co nienormalne, bezsensowne i absurdalne w naszej codzienności.

  Jak mawiał Zygmunt Freud "nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani" i ten program w pełni to potwierdza.

  XI Bieg Papieski

  Już po raz 11 w Bykowinie odbył się Bieg Papieski.

 • Świeć przykładem – noś odblaski!

  Przez kilka najbliższych tygodni, w piątek, będziemy prezentować czterowersowe rymowanki o tematyce promującej ideę używania elementów odblaskowych. Rymowanki napisane zostały przez uczniów klas I – III szkół podstawowych, które wzięły udział w ogólnopolskim konkursie literackim pn. „Rymowanka – Zachęcanka”, zorganizowanym przez Policję i zakwalifikowały się do finału konkursu.

 • Chcemy jesieni złotej, nie czarnej...

  Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. W tym czasie warunki na drodze robią się bardzo zmienne i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych, którzy stają się mniej widoczni na drodze. Szybko zapadający zmrok, opady deszczu, śliska nawierzchnia, to czynniki negatywnie wpływające na bezpieczeństwo. Tylko od początku kalendarzowej jesieni na drogach naszego województwa zginęło aż 10 osób.

 • Stopień alarmowy BRAVO-CRP

  Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) na terytorium całego kraju, obowiązujący od 10 października br. od godz. 00:01, do 14 października br. do godz. 23:59. Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni związanymi z organizacją wyborów parlamentarnych.

 • Jednośladem bezpiecznie do celu – rowerzysta na drodze nie jest kimś gorszym

  Dla większości osób jazda rowerem jest sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu i rekreację, dla innych jest to środek komunikacji, którym dojeżdżają do pracy, szkoły czy po zakupy. Należy jednak pamiętać, że niezależnie w jakim celu korzystamy z roweru, to poruszając się tym pojazdem należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 • Policjanci z ogniwa interwencyjnego spotkali się z dziećmi w Bajkowej Krainie

  Rudzcy policjanci od początku roku szkolnego docierają do szkół i przedszkoli by przypominać uczniom zasady bezpieczeństwa. W środę w Przedszkolu nr 30 odbyło się niecodzienne spotkanie. Dzieci odwiedzili mundurowi z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji IV, którzy na co dzień zajmują się zgłaszanymi interwencjami i łapaniem przestępców. Takie spotkanie nie mogło odbyć się w czasie ich służby, dlatego zorganizowali je w czasie swojego dnia wolnego.

 • Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

  Prezes Krajowej Izby Kominiarzy przypomina właścicielom i zarządcom budynków o bezpiecznym użytkowaniu przewodów kominowych.

  „Pożar ugaszony”!

  Ochotnicza Straż Pożarna w Rudzie Śląskiej zachowa siedzibę!

 • Blisko tysiąc działek amfetaminy nie trafi na rudzkie ulice

  Policjanci z rudzkiej „trójki” zatrzymali 30-letniego mężczyznę, u którego znaleziono znaczną ilość narkotyków. Mieszkaniec Rudy Śląskiej wpadł podczas kontroli drogowej samochodu, którego był pasażerem. Przejęte blisko tysiąc działek nie trafi już na czarny rynek.

 • 20 lat rudzkich amazonek

  W najbliższą sobotę odbędzie się jubileusz Rudzkiego Stowarzyszenia Amazonek "Relaks".

  Posiedzenie Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów

  4 października 2019 r. w Bielsku-Białej odbyło się posiedzenie Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

 • Rudzcy policjanci radzą ...

  Nie podejmuj pochopnych decyzji, które często mogą skutkować utratą znacznych kwot pieniędzy, a nawet całych oszczędności twojego życia. Jeśli masz wątpliwości z kim rozmawiasz, lub osoba która chce wejść do twojego mieszkania wydaje ci się podejrzana dzwoń na Policję.

 • "Świeć przykładem"

  Słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i wcześnie zapadającym zmrokiem, powoduje, że piesi na drodze są mało widoczni dla kierujących. Dlatego też korzystanie z drogi, gdy panują na niej trudne warunki, wymaga zwiększenia uwagi zarówno przez pieszych, jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

 • Rudzki policjant drugi w XVI Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi

  W miejscowości Hutki-Kanki odbyły się Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. W tym roku na starcie stanęło prawie 400 zawodników, reprezentujących służby mundurowe z całego kraju. Jako drugi na metę dobiegł nasz rudzki policjant starszy posterunkowy Damian Połeć.

 • Chroń swoje pieniądze - zabezpiecz komputer

  Czysto informacyjne i rozrywkowe wykorzystanie Internetu to już przeszłość. Dziś za pomocą sieci dokonuje się skomplikowanych transakcji finansowych, kupuje w wirtualnych sklepach i obsługuje konta bankowe. Niestety, zawsze tam, gdzie są pieniądze, są i oszuści. Dlatego policja radzi jak zabezpieczyć swój komputer, by korzystanie z Internetu było możliwie jak najbezpieczniejsze.

 • Ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne "SMOG"

  9 października 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Prosimy o pomoc w ustaleniu wandala

  Komisariat Policji II w Rudzie Śląskiej prowadzi postępowanie w sprawie pomalowania farbą w sprayu koloru pomarańczowego elewacji kilku budynków oraz dwóch samochodów w rejonie ulicy Chorzowskiej i Ratowników. Wszystkich tych zniszczeń dokonano w nocy z 5 na 6 października. Prosimy osoby które widziały sprawcę lub znają jego personalia o informację.