• Odwołane dyżury komórek doboru

  Informujemy, że w dniach 19.12.2019 r. oraz 02.01.2020 r. popołudniowe dyżury do godz 18.00 pełnione przez komórki kadrowe i doboru Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej zostają odwołane. Pozostałe dyżury popołudniowe będą pełnione zgodnie z harmonogramem.

 • Uważajmy na fałszywe SMS-y od oszustów

  „W związku ze zmianą cennika informujemy, iż Twoja paczka wymaga dopłaty 1,71 PLN aby kontynuować dostawę. Link ważny godzinę. http:// ...” Przestrzegamy przed otwieraniem takich linków. Przekierowują one do fałszywych stron internetowych. Korzystając z nich możemy stracić kontrolę nad swoim kontem bankowym.

 • Nowa Izba Przyjęć w Szpitalu Miejskim

  Izba Przyjęć w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej została oficjalnie otwarta.

 • Trwają działania „Alkohol i narkotyki”

  Od wczesnych godzin rannych na terenie całego kraju trwa policyjna akcja „Alkohol i narkotyki”. Policjanci z rudzkiej drogówki również włączyli się do działań mających na celu uniemożliwienie dalszej jazdy kierowcom pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Akcja zakończy się jutro o godzinie 6.00.

 • Zmiana godzin pracy Urzędu Miasta w grudniu

  W sobotę, 14 grudnia Urząd Miasta będzie pracował w godz. 8.00 - 16.00, natomiast 24 grudnia będzie nieczynny.

  Oczyszczacze powietrza dla rudzkich przedszkoli

  Trzy rudzkie przedszkola otrzymały oczyszczacze powietrza w ramach wojewódzkiej kampanii "MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech".

  Śląscy samorządowcy domagają się sprawiedliwego finansowania

  Obradujące w Rudzie Śląskiej Zgromadzenie Ogólne Śląskiego Związku Gmin i Powiatów uchwaliło postulaty skierowane do władz centralnych.

  Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem z dnia 29 listopada 2019 roku Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP piątek 27 grudnia 2019 r. został wyznaczony dniem olnym odo pracy administracyjnej w Komendzie Miejskiej PSP w Rudzie Śląskiej i w tym dniu urząd będzie nieczynny. W zamian, dniem pracy wyznaczonym za ten dzień została sobota 14 grudnia 2019 r. i w tym dniu urząd czynny będzie w godzinach od 7:30 do 15:30.

  Familijnie z Arką Noego

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Parafią pw. św. Pawła Apostoła zapraszają na koncert dziecięcego zespołu muzycznego Arka Noego.

  Aquadrom zaprasza na pirackie urodziny

  Już w niedzielę Aquadrom zaprasza na swoje siódme urodziny. Na osoby, które odwiedzą rudzki park wodny, czeka wiele atrakcji.

  16 lutego 2020 /niedziela/ godz. 18.00 - 3. Śląski Festiwal Operetki - Wiesław Ochman i Przyjaciele - koncert galowy

  Honorowy Ambasador Festiwalu - Maestro Wiesław Ochman

  Bilety w cenie: szczegóły wkrótce

  Po wielkim sukcesie dwóch edycji Śląskiego Festiwalu Operetki - w lutym 2020 roku znów na scenie MCK gościć będą festiwalowi artyści.

  To już trzecia edycja Festiwalu, który wpisał się już w muzyczną mapę Śląska, a każde festiwalowe miasto zdobywa zaszczytne miejsce w elitarnym gronie miast partnerskich Śląskiego Festiwalu Operetki. I tym razem na festiwalowej mapie nie zabranie Rudy Śląskiej, gdzie 16 lutego 2020 roku zapraszamy na koncert galowy "Wiesław Ochman i Przyjaciele".

 • Trwają działania „NURD”

  Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mundurowi rudzkiej drogówki zwracają szczególną uwagę, nie tylko na zachowania kierowców wobec pieszych, ale również przyglądają się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Działania obejmują także rowerzystów, którzy podobnie jak piesi zaliczani są do grupy „niechronionych”.

 • Osoby ze zdjęć zostały ustalone dzięki informacjom od internautów

  Kilka dni temu publikowaliśmy wizerunek osób wśród których znajdował się sprawca kradzieży perfum z rudzkiej drogerii. Znów dzięki informacjom od mieszkańców Rudy Śląskiej, którzy zapoznali się z naszym komunikatem ustalono ich dane personalne. Redakcje, które publikowały komunikat prosimy o usunięcie lub zanonimizowanie wizerunków!

 • Koncepcja rewitalizacji Wielkiego Pieca wybrana

  Rozstrzygnięty został międzynarodowy konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania Wielkiego Pieca Huty „Pokój”.

  31 stycznia 2020 /piątek/ godz. 18.00 - "W karnawałowym nastroju" - koncert Orkiestry Dętej KWK Pokój pod dyrekcją Jacka Kampy

  Bilety w cenie: 25 zł (parter), 20 zł (balkon)
  Rudzka Karta Seniora: rabat 20 procent (sprzedaż wyłącznie w kasie MCK)

  przycisk online

  W programie: największe przeboje operetkowe i musicalowe

  29 stycznia 2020 /środa/ godz. 17.00 - Styczniowe Prezentacje Artystyczne 2020 - koncert w wykonaniu grup twórczych MCK

  Bilety w cenie: 5 zł (parter)

  przycisk online  

 • Kryminalni zatrzymali sprawców wrześniowego rozboju

  Policjanci z rudzkiej komendy ustalili trzech młodych mężczyzn, którzy brali udział w rozboju pod koniec września na 27-letnim rudzianinie. Napastnicy w trakcie napadu byli zamaskowani, pokrzywdzony zapamiętał jednak kilka drobnych szczegółów. Długa i mozolna praca operacyjna kryminalnych pozwoliła na ich zatrzymanie.

 • Singletrack oddany do użytku

  Można już korzystać z singletracku w bielszowickim parku Strzelnica.

 • W trakcie rozbiórki domu znaleźli stary pistolet

  Jak należy zachować się w przypadku znalezienia broni, amunicji czy starego niewybuchu? Można odpowiedzieć na to pytanie na przykładzie piątkowego zgłoszenia z rudzkiej Halemby. Robotnicy pracujący przy rozbiórce starego domu znaleźli wśród gruzowiska stary niemiecki pistolet z amunicją. O znalezisku natychmiast powiadomili policję. Tak właśnie, zgodnie z prawem, musimy postąpić w razie podejrzanego znaleziska.

 • Rudzcy policjanci wsparli charytatywny koncert

  Rudzcy stróże prawa wsparli koncert charytatywny, który odbył się w niedzielę 1 grudnia w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty. W trakcie koncertu zorganizowano zbiórkę na pomoc w odbudowie spalonego domu rodziny z Rudy Śląskiej. Na scenie zaprezentowała się orkiestra śląskiej Policji, natomiast w holu wystawiono stanowiska kryminalistyczne i prewencyjne.

 • Emisja tlenku węgla w jednym z mieszkań przy ul.