• Publikujemy wizerunek: ukradli pieniądze z kwiaciarni

  Kryminalni z komisariatu policji w Rudzie poszukują sprawców kradzieży, do jakiej doszło w kwiaciarni przy ulicy Wolności w Rudzie Śląskiej. Młodzi mężczyźni wcześniej zostali zarejestrowani przez kamery monitoringu pobliskiej restauracji. Śledczy proszą o pomoc w ustaleniu sprawców na podstawie zdjęć i nagrania z kamer monitoringu.

 • Z dniem 16 października 2019 roku, decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Rudzie Śląskiej powołany został bryg. mgr inż. Paweł Skwira, który dotychczas pełnił służbę na stanowisku Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej.

  60 proc. więcej za prąd

  Ponad 2 mln zł więcej kosztować będzie Rudę Śląską w przyszłym roku zakup energii elektrycznej.

 • Międzynarodowy Dzień i Tydzień Mediacji 2019

  Trwa Międzynarodowy Tydzień Mediacji, który w tym roku przypada w dniach 14-18 października. Dzisiaj natomiast obchodzimy Międzynarodowy Dzień Mediacji, który ma nam uświadomić, że wiele spraw można rozwiązać bez konieczności sprawy sądowej. Celem ogólnopolskiej inicjatywy jest upowszechnienie idei mediacji jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym. W działania włączyli się również śląscy policjanci.

 • Zdrowo i kolorowo

  Muffinki na płatkach owsianych i kolorowe tortille z kurczakiem przepisami września w konkursie „Rudzkie Smaki”

   Problematyczny lokator i podwórko

  Kłopoty mieszkańców z uciążliwym lokatorem oraz stan podwórka przy kamienicy przy ul. Kunickiego 17 - to te tematy zdominowały dzisiejsze...

  Kochani Rodzice!
  7 listopada br. rozpoczną się zajęcia grupy młodszej sekcji teatralnej (dzieci w wieku 7-12 lat) działającej w MCK. Zajęcia poprowadzi Jakub Podgórski, aktor znany m.in. z naszego premierowego spektaklu "Gita story".
  Mamy jeszcze wolne miejsca w grupie. Szczegóły oraz zapisy pod nr tel. 32 248 62 40.
  Serdecznie zapraszamy!

 • Ogólnopolskie działania policyjne „TRUCK & BUS”

  17 października 2019 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TRUCK & BUS”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Pijany kierowca wpadł z fantami w bagażniku

  Kochłowiccy policjanci zatrzymali 21-letniego rudzianina, który pijany i bez uprawnień, kierował samochodem. Mężczyzna może odpowiedzieć także za współudział w zniszczeniu mienia i kradzieży. Jego dalszym losem zajmie się prokurator i sąd.

 • Kolejna zielona pracownia już otwarta

  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki mają nowoczesną i ekologiczną pracownię.

  Osoby stojące u progu dużego remontu doskonale zdają sobie sprawę z kosztów, jakie trzeba będzie ponieść, by uzyskać oczekiwany efekt. Możemy jednak wykorzystać pewne sposoby, które pozwolą na znaczne oszczędności. Odpowiedni plan działania oraz zakup odpowiednich materiałów pozwala obniżyć cost of side return extension o znaczną kwotę odczuwalną dla naszego portfela. Zaoszczędzone środki będziemy mogli wykorzystać np. na zakup nowych mebli do naszego odremontowanego mieszkania.

  Dobry plan to podstawa

  Przed rozpoczęciem remontu warto się do tego odpowiednio przygotować. Niewłaściwa organizacja pracy zawsze kończy się na większych kosztach. Wiedzą o tym doskonale doświadczone building companies London. Przygotowania należy rozpocząć od dokładnego projektu oraz sporządzenia kosztorysu. Planując budżet, zawsze należy uwzględnić nieoczekiwane wydatki i przygotować przynajmniej 10-20% rezerwy. Musimy pamiętać o tym, że renovation flat to inwestycja na długie lata i czasem warto zapłacić więcej, aby uniknąć wydatków w przyszłości.

  Gdzie kupić materiały budowlane?

  Markety budowlane ponoszą duże opłaty związane z utrzymaniem hali wystawowej oraz magazynów. To sprawia, że ceny w tym miejscu często są dużo wyższe niż w Internecie. Jeżeli szukasz oszczędności, sprawdź ofertę sklepów internetowych. W ten sposób możesz liczyć na bogatszy asortyment oraz atrakcyjne promocje. W ten sposób obniżysz cost of side return extension w ramach zakupu materiałów budowlanych.

  Oczywiście nie należy przesadnie oszczędzać, ponieważ bardzo tanie materiały odznaczają się zdecydowanie gorszą jakością i niską trwałością. Korzystając z pomocy construction company in London możemy poprosić o wskazanie materiałów, które odznaczają się dobrym wykonaniem i trwałością, a jednocześnie, przystępną ceną.

  Jak zaoszczędzić na remoncie mieszkania?

  Zrób to sam!

  Niektóre prace możemy wykonać samodzielnie. Malowanie ścian, kładzenie paneli podłogowych, a nawet tapetowanie, to czynności, przy których wystarczy odrobina umiejętności manualnych i dobry poradnik dostępny w sieci. Planując generalny flat refurbishment warto zastanowić się nad tymi pracami, które możemy wykonać sami. Z drugiej strony należy pamiętać, że większe zlecenie pozwala negocjować niższe ceny przy zatrudnieniu ekipy remontowej.

  Zadbaj o innowacyjne rozwiązania

  Remont mieszkania to doskonały moment, aby pomyśleć o wprowadzeniu nowoczesnych technologii związanych z większą ergonometrią. Jest to szczególnie istotne w przypadku domów wolnostojących. Modernizacja elewacji, lepsze ocieplenie, a także nowoczesne systemy grzewcze to forma oszczędności długoterminowej. Profesjonalna London construction company zaproponuje nam ciekawe rozwiązania, które pozwolą w przyszłości obniżyć koszty eksploatacji.

  Wybierz dobrą ekipę remontową

  Decydując się na zatrudnienie fachowców do trudniejszych prac, możemy zaoszczędzić zarówno czas, jak również pieniądze. Jednak w jaki sposób wybrać sprawdzoną construction company west London? Najlepiej kierować się opiniami i rekomendacjami innych klientów. Możemy także popytać w gronie naszych znajomych. Z pomocą dobrej ekipy remontowej możemy liczyć na profesjonalne i szybkie wykonanie wszystkich prac oraz unikniemy poprawek.

  15-17 listopada 2019 /piątek-niedziela/ - XIV Spotkania Górskie "Lawiny"

  Wstęp wolny

  W programie m.in. Konkurs Fotografii Górskiej "Lawiny 2019".

  Spotkania Górskie "Lawiny" zapraszają miłośników gór do udziału w konkursie fotografii górskiej. Konkurs przeznaczony jest zarówno dla fotografów profesjonalnych jak i amatorów.

  3 listopada 2019 /niedziela/ godz. 16.00 i 17.15 - Z cyklu „Maluchy w krainie dźwięku" - „Bębniąco, dudniąco..." - koncert umuzykalniający dla niemowląt i dzieci do lat 6 z rodzinami

  Bilety w cenie: 15 zł (dzieci), 25 zł (rodzice) 

  kup1600          kup1715

  Trzeci sezon cyklu koncertów „Maluchy w krainie dźwięku” wraca po wakacjach. Bardzo cieszy nas, że poprzednie dwa sezony spotkały się z dużym zainteresowaniem i entuzjastycznym przyjęciem najmłodszych widzów i ich rodziców. Z tym większą przyjemnością zapraszamy na nowe, comiesięczne koncerty w kolejnym sezonie 2019/2020.

  „Maluchy w krainie dźwięku” to koncerty, które edukują i rozwijają, wzmacniają więź między dziećmi i rodzicami, uczą jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą. Różnorodna, zmienna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy. Koncerty wspierają rozwój muzycznych zdolności dziecka. Prowadzone są w oparciu o teorię i doświadczenie amerykańskiego psychologa muzyki - prof. Edwina E. Gordona.

  3 listopada 2019 /niedziela/ godz. 12.00 - Krakowski Salon Poezji w Rudzie Śląskiej 

  Bilety w cenie: 8 zł (miejsca nienumerowane) 

  przycisk online

  W programie: poezja Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Agnieszki Bielanik-Witomskiej

  Oprawa muzyczna: Klaudiusz Jania - fortepian

  Prowadzenie: Nina Siwy

  Przed Krakowskim Salonem Poezji na pyszne ciasto zaprosi Piekarnia - Cukiernia Jakubiec z Rudy Śląskiej.

 • Kryminalni nie odpuszczają osobom związanym z narkobiznesem

  Policjanci z rudzkiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali kolejną osobę powiązaną z narkobiznesem. Śledczy pracujący nad tymi sprawami sukcesywnie docierają do kolejnych osób zamieszanych w ten przestępczy proceder. Tym razem w ich ręce wpadła mieszkanka Chorzowa, która posiadała amfetaminę w znacznej ilości.

 • Złodziej portfela szybko trafił w ręce policjantów

  Mundurowi z czwartego komisariatu zatrzymali młodego rudzianina, sprawcę kradzieży portfela z dokumentami i pieniędzmi. Mężczyzna korzystał z uprzejmości 41-latka, który kilku znajomym postawił piwo, lecz to było mu za mało. Teraz złodziej odpowie za przestępstwo, a o jego losie zadecyduje wkrótce prokurator i sąd.

 • Wybory parlamentarne w Rudzie Śląskiej

  Frekwencja wyniosła 60,17%. W parlamencie znajdzie się dwoje rudzian – mandat posła zdobył Marek Wesoły, mandat senatora Dorota Tobiszowska.

  Pobiegli do Wadowic

  Ponad 100 km w dwa dni pokona 5 zawodników, którzy wyruszyli dziś na biegową pielgrzymkę z Rudy Śląskiej do Wadowic.

 • Jeździli „na podwójnym gazie” i spowodowali kolizje

  W ciągu minionego weekendu sześciu nietrzeźwych kierowców zostało zatrzymanych przez rudzkich policjantów. Już nie raz pisaliśmy o tym, że każdy kto wsiada za kierownicę po przysłowiowym „kielichu” jest zagrożeniem dla siebie ale i innych uczestników drogi. Niestety takim przykładem jest dwoje rudzian którzy jeździli po pijaku i rozbili dwa samochody.