• Mobilna wystawa o Handlu ludźmi w kochłowickiej szkole

  W kochłowickim Zespole Szkół nr 3 stanęła mobilna wystawa. Jej głównym tematem jest problematyka handlu ludźmi i zjawiska, które wchodzą w zakres tego procederu. O tych zagrożeniach można przeczytać w języku polskim, angielskim i rosyjskim. Przez kolejne dwa tygodnie uczniowie będą mogli zobaczyć ją szkolnym holu.

 • Ostrzeżenie przed złą jakością powietrza

  Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska ostrzega przed wysokim poziomem pyłu zawieszonego w powietrzu.

  Ks. Henryk Bolczyk honorowym obywatelem Rudy Śląskiej

  Ks. prałat dr Henryk Bolczyk odebrał się tytuł "Honorowy Obywatel Miasta Ruda Śląska".

  14 stycznia 2020 /wtorek/ godz. 18.00 - wernisaż
  Od 15 stycznia do 16 lutego 2020 - Galeria "Fryna" w MCK
  Agnieszka Połomska & Oliwia Nawrat - wystawa prac

  Wstęp wolny

 • Trwają działania „Bezpieczny pieszy”

  Policjanci ze śląskiej, a co za tym idzie również rudzkiej drogówki prowadzą działania pn. „Bezpieczny pieszy”. Tym razem skupiają się na ujawnianiu i rejestracji wykroczeń popełnianych przez pieszych, ale również i kierujących, którzy będą zagrażać bezpieczeństwu pieszych. Dzisiejsze działania to kontynuacja akcji mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na ulicach Rudy Śląskiej.

 • Wspólnie zadbajmy o bezpieczne święta

  Niedługo Święta Bożego Narodzenia - czas wyjazdów i spotkań rodzinnych, a wcześniej okres przedświątecznej gorączki związanej z zakupami w galeriach handlowych, sklepach i na jarmarkach świątecznych. W tym czasie warto pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Aby świąteczne podróże oraz chwile poszukiwania wymarzonych prezentów minęły spokojnie i bezpiecznie, warto skorzystać z kilku praktycznych porad przygotowanych przez policjantów. Pamiętajmy także, że jak co roku w okresie świąt nad Państwa bezpie

 • Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa!

 • Chroń swoją tożsamość !

  W okresie przedświątecznym, częściej jesteśmy podatni na korzystne warunki kredytu, dobrą ofertę cenową, czy atrakcyjny prezent. Nasza czujność spada, a to jest dobry moment dla oszustów i złodziei tożsamości na ich działanie. Niestety tzw. "kradzież tożsamości" i związane z nią bezprawne pozyskanie naszych danych osobowych, może być dla nas dotkliwe w skutkach.

 • Stacja Biblioteka dworcem roku!

  Zrewitalizowany przez miasto zabytkowy dworzec w Rudzie Śląskiej – Chebziu został wybrany „Dworcem Roku 2019”.

  Tragiczny pożar

  Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w dniu 14.12.2019 r. na ul. Kokota w Rudzie Śląskiej. Przejeżdżający tamtędy...

 • Trwa akcja „Bezpieczne Skrzyżowania”

  Dzisiaj na rudzkich drogach policjanci prowadzą działania „Bezpieczne Skrzyżowania”. Głównym celem ich pracy jest dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg na skrzyżowaniach i w ich rejonach. Stróże prawa zwracają uwagę na zachowania kierowców i pieszych reagując na popełniane przez nich wykroczenia, a także przestrzegają przed skutkami niestosowania się do przepisów ruchu drogowego.

 • Policjanci wyjaśniają przyczyny pożaru garażu

  Rudzcy policjanci wyjaśniają okoliczności powstania pożaru, do jakiego doszło w sobotę w garażu przy ulicy Sportowców. Strażacy w trakcie akcji gaśniczej ujawnili zwłoki mężczyzny. Śledczy dążą teraz do potwierdzenia toższamości denata.

 • Złodzieje nie próżnują

  Co może się stać gdy zostawimy otwarty samochód ? O tym przekonał się mieszkaniec lubelszczyzny i rudzianka, którym pod koniec ubiegłego tygodnia skradziono portfel i torebkę. Takich zdarzeń można uniknąć, wystarczy bardziej zadbać o swoje mienie. Ku przestrodze podajemy przykłady dwóch sytuacji które wykorzystali złodzieje.

 • Jedna osoba zginęła w pożarze garażu, który miał miejsce w sobotni wieczór 14 grudnia 2019 r.

  Anioły Wolontariatu 2019

  Podczas gali w Domu Kultury ogłoszono laureatów tegorocznej edycji konkursu "Anioły Wolontariatu".

  Harmonogram odbioru odpadów w 2020 r.

  Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2020 r.

  Bieg Dziewięciu Górników

  Już po raz siódmy odbył się "Bieg Dziewięciu Górników".

  Pobiegną, by uczcić górników z „Wujka”

  Uczniowie oraz nauczyciele sześciu rudzkich szkół z Rudy Śląskiej 16 grudnia wezmą udział w 7. Biegu Dziewięciu Górników.

  „MALUCH+” 2020 - MODUŁ 4

  Wojewoda śląski zaprasza podmioty inne niż jednostki samorządu terytorialnego do składania ofert na dofinansowanie w ramach programu...

  14 lutego 2020 /piątek/ godz. 18.00 - "Czarno to widzę, czyli wymieszani posortowani" - spektakl komediowy z inicjatywy Omenaa Foundation na rzecz budowy szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie

  Bilety w cenie: 90 zł (parter - rzędy I-V), 80 zł (parter - rzędy IX-XIII), 70 zł (parter - rzędy XIV-XV oraz balkon) 

  przycisk online

  Czarno to widzę… W Polsce podzielonej bardziej niż kiedykolwiek w historii, w tym naszym zmarginalizowanym królestewku bigoterii, hipokryzji, nienawiści i hejtu, grupa nietuzinkowych osób bardzo chce być Polakami. Niekoniecznie każde z nich urodziło się na tej ziemi; niekoniecznie każde z nich przystaje do słowiańskiego wzorca; niekoniecznie każde z nich pasuje do jedynie słusznej psychoseksualnej matrycy narzucanej przez propagandę. Ale pokochali ten kraj, pragną być z niego dumni i chcą czuć się jego częścią. Oj, „Słowiańskie słowiki” – amatorska grupa pieśni i tańca, którą tworzą – będą miały przed sobą trudne życie… Bo jak tu beztrosko i radośnie wycinać ludowe hołubce, gdy na każdym kroku trzeba stawiać czoła pseudopatriotycznej agresji? I to nie tylko w drodze na próby, ale także w zaciszu tanecznej sali, którą dzielić przyszło im z zatwardziałym kibolem-nacjonalistą i ksenofobem? Odwaga i hart ducha mogą nie wystarczyć, ale być może rozwiązaniem okaże się staroświecka – choć może nie do końca standardowa – miłość.