Wszystkich Świętych w Rudzie Śląskiej

1 listopada kierowcy w Rudzie Śląskiej muszą się liczyć ze zmianami w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

Siłą tego festiwalu są ludzie

Dziś w siedzibie Stacji Biblioteka zostało podpisane porozumienie w sprawie organizacji Festiwalu Polska Éire.

Problematyczne decyzje radnych

Budżet Rudy Śląskiej na 2020 rok zagrożony.

 • Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny - akcja "ZNICZ 2019"

  Jak co roku, przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. By każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich, w całej Polsce prowadzona jest akcja "ZNICZ 2019". O przebiegu akcji oraz zmianach w organizacji ruchu i utrudnieniach będziemy na bieżąco informować na naszych stronach. Pamiętajmy, że jest to również czas, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców. Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych!

 • Ponad 80 samochodów sprawdzonych podczas sobotniej akcji

  Policjanci z rudzkiej drogówki uczestniczyli w kolejnej akcji promującej bezpieczeństwo na drogach. W sobotnie przedpołudnie każdy kierowca odwiedzający stację kontroli pojazdów przy ulicy Bukowej, mógł wykonać darmową jesienną kontrolę swojego samochodu. Na uczestników czekały również atrakcje przygotowane przez diagnostów.

 • Pijany kierowca wpadł bo przekroczył prędkość

  Mundurowi z rudzkiej komendy zatrzymali mężczyznę, który kierował dostawczym oplem pod wpływem alkoholu. 59-latek został nagrany przez policyjny wideorejestrator jak przekroczył prędkość. Mieszkaniec Gliwic odpowie przed sądem za jazdę po użyciu alkoholu.

 • Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Gloria Dei”

  W ramach festiwalu „Gloria Dei” dzieci i młodzież rywalizowały w kategoriach: muzycznej, literackiej i plastycznej.

  Napięte finanse zdominowały spotkania w dzielnicach

  Zakończyła się jesienna edycja spotkań prezydent Grażyny Dziedzic z mieszkańcami Rudy Śląskiej.

  5 stycznia 2020 /niedziela/ godz. 17.00 - Wielka Gala Wiedeńska - "W zaczarowanym świecie musicalu i muzyki filmowej"

  Bilety w cenie: 85 zł (parter), 75 zł (balkon)

  przycisk online

  Zapraszamy Państwa na Wielką Galę Wiedeńską - "W zaczarowanym świecie musicalu i muzyki filmowej". Usłyszymy największe światowe hity srebrnego ekranu a także najpiękniejsze arie i duety wszech czasów. Zaśpiewają dla Państwa soliści największych scen min.: Opery Lwowskiej, Opery Kijowskiej, K&K Berliner Filharmoniker. Oprócz znakomitych głosów klasycznych w gali zaprezentują swój światowy kunszt wokalny soliści pop/rock ich odmienne możliwości głosowe oraz porywająca energia wzbudza niezmiennie zachwyt i entuzjazm słuchaczy. Całość wydarzenia zwieńczy udział jednej z najlepszych orkiestr filharmonicznych - osławionej Royal Vienna Orchestra pod dyrekcją znakomitego dyrygenta Maestro - Olexandra Dragana. Soliści Modern Kiev Ballet w specjalnej choreografii dopełniają całość spektaklu czyniąc go nie tylko ucztą muzyczną ale także wizualną w wielkim stylu. Bądźcie z nami w ten wieczór bo... kochamy to, co robimy.

 • Tymczasowy areszt dla sprawców rozboju

  Na wniosek śledczych i prokuratora rudzki sąd tymczasowo aresztował dwóch mężczyzn, podejrzanych o pobicie i rozbój. Dodatkowo starszy z nich odpowie za zniszczenie mienia i naruszenie miru domowego. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz kara do 12 lat więzienia.

 • Kolejne podwórka na zicher

  Zakończyła się rewitalizacja dwóch kolejnych podwórek w Rudzie Śląskiej.

  15 grudnia 2019 /niedziela/ godz. 18.00 - Universe - koncert kolędowy - w ramach programu profilaktycznego "Rock - Trzeźwość" współfinansowanego ze środków Miasta Ruda Śląska

  Wstęp wolny - Uwaga! Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MCK (jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 sztuki)

  Legenda polskiej muzyki pop, od 35 lat nieprzerwanie obecny na rodzimych estradach. Universe tworzy aktualnie sześciu muzyków – liderem zespołu jest Henryk Czich, który śpiewa i gra na instrumentach klawiszowych. Wokalnie wspiera go Wojtek Wesołek, który gra również na gitarze, podobnie jak Damian Filipowski. Marek Kopecki jest basistą a Marek Jagucki gra na instrumentach klawiszowych. Perkusją zawiaduje Grzesiek Krzykawski. Wielkim atutem grupy jest świetne brzmienie, wypracowane przez lata wspólnego grania, oraz wspaniałe przeboje, skomponowane przez Mirka Bregułę i Henryka Czicha. Doskonale znane publiczności, są okazją do wspólnego śpiewania i zabawy.

 • Czy Twój samochód jest w pełni sprawny ? Sprawdzisz to w najbliższą sobotę

  Policjanci z rudzkiej drogówki tradycyjnie wezmą udział w kolejnej akcji promującej bezpieczeństwo na drogach. 26 października w sobotnie przedpołudnie każdy kierowca odwiedzający stację kontroli pojazdów przy ulicy Bukowej, będzie mógł wykonać darmową jesienną kontrolę swojego samochodu lub jednośladu. Policjanci zwracają uwagę, że stan techniczny pojazdu w dużej mierze wpływa na nasze bezpieczeństwo.

 • Osoby ze zdjęć zostały ustalone - dziękujemy za informacje

  Kilka dni temu publikowaliśmy wizerunek mężczyzn, sprawców kradzieży w rudzkiej kwiaciarni. Dziękujemy osobom, które wyraziły zainteresowanie sprawą, dzięki czemu przyczyniły się do zidentyfikowania sprawców. Redakcje, które publikowały komunikat prosimy o usunięcie lub zanonimizowanie wizerunków!

 • Zagraj w klasy

  Dzieci z przedszkola nr 37 mają nowy plac zabaw. Inwestycja powstała z budżetu obywatelskiego.

  Własny biznes dzięki PUP

  Do 20 tys. złotych dotacji można otrzymać z rudzkiego PUP na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

  Szkolą się nowi rzemieślnicy

  Dzisiaj w Domu Kultury w Bielszowicach odbyło się tradycyjne pasowanie na ucznia w rzemiośle.

  2 grudnia 2019 /poniedziałek/ godz. 18.00 - "Gita Story" - śląska komedia muzyczna

  Bilety w cenie: 30 zł (parter), 20 zł (balkon)
  Bilety grupowe (min. 10 osób) w cenie: 15 zł/os (sprzedaż wyłącznie w kasie MCK)
  Rudzka Karta Seniora: rabat 20 procent (sprzedaż wyłącznie w kasie MCK)
  Rudzka Karta Rodziny 3+: rabat 50 procent (sprzedaż wyłącznie w kasie MCK)
  Uwaga! Promocje nie łączą się.

  przycisk online

  Bynek to szczery, dobry ślonski synek. Zdzich, choć przybył z Łodzi, pracuje razem z Bynkiem, przyjaźnią się i rozmawiają wiele o życiu, w tym oczywiście – a jakże – o kobietach! Suwnicowo Gita wpadła Zdzichowi fest w łoko… ale czy chłopak spoza Śląska ma u niej szanse? I czy intencje Zdzicha są naprawdę szczere? Gita także szuka miłości, pod czujnym okiem kamratek z placu – Lusi i Kristy. No i jest jeszcze ojciec… Kogo on widziałby u boku swoij jedynej cery? Hanysa ze Rudy czy hoteloka z Łodzi? Warto dodać, że w rozwiązaniu tych wszystkich trudnych dylematów ważną rolę odegra… stracony lać. Zwłaszcza, że nawet na Janasa nie do sie kupić nowych!

 • Policjanci z „jedynki” zatrzymali poszukiwanego złodzieja

  Nie dość, że był poszukiwany przez rudzki sąd i prokuraturę, to płacił za zakupy skradzioną wcześniej kartą płatniczą. Kryminalni i mundurowi z komisariatu w Rudzie zatrzymali wczoraj 22-latka, sprawcę kradzieży karty i posługiwania się nią. Teraz odpowie za przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności, a przy okazji najbliższy czas spędzi w więzieniu.

 • Świadek zareagował i pomógł zatrzymać nietrzeźwego kierowcę

  Telefoniczna informacja i szybka reakcja rudzianina pozwoliła policjantom na zatrzymanie mężczyzny, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwym. Mieszkaniec Rudy Śląskiej, który zauważył jadącego zygzakiem kierowcę wykazał się brakiem akceptacji dla tego typu zachowań. Niewykluczone, że dzięki jego zdecydowanej postawie udało się zapobiec tragedii na drodze.