Zarezerwuj termin rejestracji pojazdu przez Internet

W Urzędzie Miasta został uruchomiony system, za pomocą którego można się umówić na konkretny termin wizyty w sprawie rejestracji pojazdu.

Marcel jest pierwszy

Marcel Kot jest pierwszym rudzianinem, który urodził się w 2020 roku.

BEZPIECZNA ŚLIZGAWKA:

Kilka zasad, które sprawdzą się przy prowadzeniu firmowego fanpage’a

Prowadzenie fanpage może wydawać się stosunkowo proste. Warto jednak znać kilka podstawowych zasad i reguł, które mogą okazać się pomocne do tego, aby móc odnieść sukces.

Jakość dostarczanych treści

Użytkownicy Facebooka oprócz podstawowej funkcjonalności jaką jest kontakt ze znajomymi, poszukują ciekawych oraz wartościowych treści, a także rozrywki. Jeśli firmowy fanpage wychodzi naprzeciw tym potrzebom to ma szansę na przyciągnięcie uwagi i zyskanie aktywnego fana. Oczywiście należy mieć świadomość tego, że jakość dostarczanych treści musi być na swój sposób unikalna oraz zachęcać do wyrażenia swojej opinii w komentarzu, polubienia lub udostępnienia znajomym. Z tego względu dość często na końcu tekstu stosuje się pytanie, które zachęca do wyrażenia własnej opinii poprzez włączenie się w dyskusję w komentarzach.

Komunikacja w czasie rzeczywistym

Klienci, którzy szukają bezpośredniego kontaktu z firmą, czy to poprzez wyszukiwarkę Google lub w inny sposób, trafiają na stronę firmową na Facebooku. Komunikator powiązany z kontem na Facebooku umożliwia szybki kontakt i wysyłanie bezpośrednich wiadomości do osób zarządzających firmową stroną na Facebooku. W tym przypadku nie jest istotne czy za odpisywanie na takie wiadomości odpowiada osoba, która posiada szeroką wiedzę z zakresu firmy, czy może doświadczony pracownik agencji reklamowej. Znacznie bardziej ważne jest to, aby odpowiedź była szybka i pozwalała utwierdzić w przekonaniu użytkownika o tym, że ktoś będzie w stanie zająć się jego problemem lub bardziej szczegółowa odpowiedź na jego pytanie zostanie wkrótce udzielona. Co ciekawe, Facebook zamieszcza krótką informację o tym ile czasu średnio zajmuje odpowiedź danego fanpage’a na zapytania wysłane przez komunikator, więc tekst „zwykle odpowiada w ciągu kilku godzin” będzie dużo bardziej zachęcający do wysłania zapytania niż tekst „zwykle odpowiada w ciągu kilku dni”

Monitorowanie i analizowanie statystyk

Niekiedy trudno przewidzieć jaki skutek będzie miało zamieszczenie wybranego tekstu na firmowym fanpage’u. Jest to szczególnie trudne do oszacowania w przypadku jeśli prowadzimy fanpage od niedawna. Facebook udostępnia zaawansowane narzędzia, które pozwalają śledzić statystyki z podziałem na poszczególne posty. Można dzięki temu dokładnie dowiedzieć się jakiego rodzaju treści okazały się strzałem w dziesiątkę, a jakie treści w wywołały znikome zainteresowanie. Na podstawie tych statystyk można podejmować decyzje, które pozwolą na jeszcze lepsze porozumienie z fanami.

 • Fajerwerki a bezpieczeństwo

  Nadchodzi najbardziej oczekiwana noc - Sylwester. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. Warto jednak w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku pomyśleć o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami.

 • W Sylwestra kasy czynne do 12:00

  31 grudnia kasy Urzędu Miasta będą czynne od 8:00 do 12:00. W pozostałym zakresie magistrat będzie czynny od 8:00 do 16:00.

  Ul. Piastowska zmodernizowana

  Prawie 29 mln zł kosztowała modernizacja ul. Piastowskiej w Rudzie Śląskiej. Właśnie odbył się odbiór tej inwestycji.

  <a href=Ruda Śląska z budżetem na 2020 r. " class="image image-small" width="96" height="64" data-src="//cdn.rudaslaska.pl/theme/rudaslaska/uploads/resized/96x64_budzet_banknoty_akt.jpg" >

  Blisko 900 mln zł po stronie dochodów oraz wydatków oraz 67 mln zł na inwestycje. Tak prezentuje się budżet Rudy Śląskiej na 2020 r.

  Ostrzeżenie przed oblodzeniem

  Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega przed oblodzeniem na obszarze Rudy Śląskiej od 20.00 w dniu 27.12 do 8.00 w dniu 28.12.

 • Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach

  Boże Narodzenie to piękne i magiczne Święta. Zajmują wyjątkowe miejsce w tradycji, od wieków niosą radość, wzruszają i budzą dobre myśli. Życzę, aby te Święta były dla Państwa i Państwa Bliskich czasem radości i wytchnienia od codziennych trosk...

 • W trakcie świąt policjanci nie odpuszczają poszukiwanym

  W czasie ostatniego tygodnia rudzcy policjanci zatrzymali 20 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Zatrzymani trafili już do aresztów i zakładów karnych. Okres świąt, to dla policjantów zajmujących się poszukiwaniami osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zawsze czas wytężonej pracy.

 • Życzenia świąteczne od kierownictwa rudzkiej policji

  Świąteczne życzenia wszystkim rudzkim policjantom, pracownikom policji, a także emerytom policyjnym, ich bliskim oraz mieszkańcom naszego miasta składa Komendant Miejski Policji w Rudzie Śląskiej wraz ze swym zastępcą.

 • Łapówka od pijanego kierowcy za „przymknięcie oka”

  Policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali 47-latka, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Mężczyzna usiłował wręczyć mundurowym łapówkę, w zamian za „przymkniecie oka" na całą sytuację. Teraz, za próbę skorumpowania mundurowych, grozi mu do 10 lat więzienia i kara grzywny za jazdę po alkoholu.

 • Ogólnopolskie działania policyjne "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie"

  Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Jest to okres wzmożonego ruchu na drogach. Wiele osób wyjeżdża, by spotkać się z rodzinami lub wypocząć. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących w dniach 24 - 29 grudnia 2019 roku policjanci ruchu drogowego będą prowadzili działania pod nazwą "Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie". Podstawowym celem tej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach wszystkim uczestnikom ruchu.

 • Za szybko jechała, święta spędzi za kratkami

  Do policyjnego aresztu trafiła 36-letnia kobieta, która kierowała bmw zatrzymanym do kontroli na DTŚ. Rudzianka przekroczyła dozwoloną prędkość o 36 km/h. Policjanci ustalili, że mieszkanka naszego miasta próbowała wprowadzić ich w błąd co do swojej tożsamości, kierowała samochodem pomimo sądowego dożywotniego zakazu, a dodatkowo była poszukiwana. 36-latka po wykonaniu z nią wszystkich czynności procesowych zostanie przewieziona do zakładu karnego w celu odbycia kary prawie dwóch lat pozbawienia

 • Wesołych Świąt!

  Radosnych Świąt!

  Najlepsze życzenia na wyjątkowy czas Bożego Narodzenia

  Metropolitalna Wigilia dla Samotnych - rozkład jazdy bezpłatnych autobusów

  Mieszkańcy Rudy Śląskiej mogą liczyć na bezpłatny dojazd i odwiezienie na Metropolitalną Wigilię dla Samotnych.

  Urząd Miasta nieczynny w Wigilię

  24 grudnia 2019 r. Urząd Miasta Ruda Śląska będzie nieczynny.

 • "Bezpieczeństwo - nasza sprawa!" - filmowy spot bielskiej drogówki

  Wypadki drogowe zdarzają się w ułamku sekundy, ale ich konsekwencje mogą trwać o wiele dłużej, nierzadko do końca życia, zarówno ofiar, jak i sprawców. Wypadek niesie ogromne straty moralne dla jego uczestników i ich rodzin. To także obciążenie psychiczne i stres dla służb zaangażowanych w likwidacje skutków tych zdarzeń. Zachęcamy do obejrzenia i udostępniania filmu przygotowanego przez bielską drogówkę i jedno z bielskich studiów filmowych.