Hanysy 2019

Już 11 listopada o godz. 17:00 odbędzie się 24. gala wręczenia "Hanysów".

Auto w abonamencie – co powinieneś wiedzieć o usłudze?

Zakup nowego auta wiąże się z wieloma formalnościami, obciążeniami i zobowiązaniami. Nie zawsze jest także w zasięgu ręki ze względu na bardzo wysokie ceny, szczególnie w przypadku luksusowych modeli. Sposobem na ominięcie tych trudności jest auto w abonamencie, czyli usługa, dzięki której można na co dzień jeździć nowym modelem samochodu bez konieczności jego zakupu.

Auto na abonament – co zapewnia nam usługa?

Auto w abonamencie to usługa umożliwiająca uzyskanie do swojej dyspozycji nowego samochodu na bardzo korzystnych warunkach, bez konieczności jego zakupu czy podejmowania się długotrwałych zobowiązań. Zasady są bardzo proste – klient wybiera interesujący go samochód spośród dziesiątek dostępnych modeli, decyduje się na abonament w odpowiadającym mu pakiecie i podpisuje umowę. Następnie może odjechać swoim nowym autem, które zostaje mu udostępnione na 12 miesięcy. Po upływie roku zwraca samochód i może zdecydować się na nową umowę, która zapewni mu następne auto w fabrycznym stanie.

Ponadto, w ramach abonamentu na samochód zyskuje się także dodatkowe usługi, które zwiększają komfort korzystania z auta na takich zasadach. Są one zależne od wybranego pakietu, mogą jednak obejmować takie aspekty, jak:

 • pełny pakiet ubezpieczenia AC i OC,
 • assistance i samochód zastępczy,
 • komplet opon zimowych, wraz z ich przechowywaniem i wymianą sezonową,
 • przeglądy oraz obsługa serwisowa w ASO.

Jakie samochody są dostępne na abonament?

Jedną z najciekawszych kwestii usługi abonamentu na samochód jest fakt, że klientom udostępnia się wyłącznie nowe auta, pochodzące prosto z polskich salonów. Są to więc modele w stanie fabrycznym, praktycznie bez przebiegu, będące na gwarancji producenta przez cały czas trwania umowy. Wybór dostępnych aut zadowoli każdego klienta, są to bowiem najnowsze modele znanych i cenionych marek, takich jak Mercedes, Lexus, Audi czy BMW. Można wśród nich znaleźć auta z różnych segmentów i w różnej wersji wyposażenia, dzięki czemu łatwo dopasuje się model do swoich potrzeb, preferencji, a także wymagań cenowych.

Czy są jakieś ograniczenia w korzystaniu z auta?

Auto w abonamencie to elastyczna usługa, w ramach której klient może korzystać z wynajętego samochodu niemal jak z własnego pojazdu. Ograniczenia są niewielkie – przede wszystkim chodzi o roczny limit kilometrów, jaki ustala się przy umowie. Zazwyczaj limity są wysokie, dlatego nie jest to kwestia, która powinna przeszkadzać klientom. Autem można podróżować swobodnie po całym kraju, a nawet poza jego granicami – jednak takie wyjazdy powinno się zgłosić do wypożyczalni nieco wcześniej, co jest dyktowane względami bezpieczeństwa. Dodatkowo na auto na abonament może zdecydować się zarówno klient indywidualny, jak i firma – warto zapytać o dostępne opcje, aby wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie ofertę.

Samochód w abonamencie to bardzo korzystna opcja, pozwalająca na jeżdżenie przez rok zupełnie nowym autem przy minimalnych ograniczeniach. Zasady tej usługi są bardzo proste, a płatności jasne – klient opłaca miesięczny abonament, którego wysokość jest podawana przed podpisaniem umowy. Nie ma żadnych ukrytych opłat czy zawiłych zasad, co sprawia, że jest to oferta przyjazna dla każdego.

 • Policjanci podsumowali akcję "Znicz 2019"

  Zakończyła się policyjna akcja "Znicz 2019". Przez cztery dni rudzcy policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Warunki atmosferyczne przez większą część weekendu sprzyjały kierowcom. Niestety nie obyło się bez kolizji i wypadków, a także pijanych kierowców.

 • Dzięki kobiecej czujności policjanci odzyskali skradziony rower

  Policjanci z katowickiego oddziału prewencji pełniący służbę na rudzkim targowisku zatrzymali 44-latka, który próbował sprzedać kradziony rower. Kobieta robiąca zakupy na targu, rozpoznała jednoślad, którego zdjęcie widziała na portalu społecznościowym. Nie zastanawiając się długo zadzwoniła na policję, czym pomogła w odzyskaniu roweru wartego 2 tys. złotych.

 • MRM rozpoczęła nową kadencję

  Młodzieżowa Rada Miasta dziewiątej kadencji liczy dwudziestu dziewięciu radnych.

  Biało-czerwona impreza biegowa

  Rudzianie aktywnie będą świętować 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Msza święta w intencji Ojczyzny i mieszkańców

  Z okazji Narodowego Święta Niepodległości zapraszam na uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny i mieszkańców Rudy Śląskiej.

  8 grudnia 2019 /niedziela/ godz. 12.00 - Krakowski Salon Poezji w Rudzie Śląskiej 

  Bilety w cenie: 8 zł (miejsca nienumerowane) 

  przycisk online

  W programie: poezja Jana Wołka w interpretacji Piotra Zawadzkiego, aktora filmowego i teatralnego 

  Prowadzenie: Nina Siwy

  Przed Krakowskim Salonem Poezji na pyszne ciasto zaprosi Piekarnia - Cukiernia Jakubiec z Rudy Śląskiej.

  Ostrzeżenie przed wiatrem

  Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega przed silnym wiatrem na obszarze Rudy Śląskiej od 20.30 w dniu 01.11 do 19.30 w dniu...

 • Kolejny areszt za rozbój na 29-letnim rudzianinie

  Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali kolejnego mieszkańca naszego miasta, który brał udział w pobiciu i rozboju na 29-latku. Zebrane dowody nie pozostawiały wątpliwości o winie młodego rudzianina. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany. To już trzeci sprawca, który został zatrzymany w tej sprawie.

 • Policjanci prowadzą sprawę kradzieży rowerów z rudzkiego sklepu

  Kryminalni z rudzkiej komendy prowadzą sprawę niecodziennego włamania i kradzieży 60 sztuk rowerów elektrycznych. W weekendową noc nieznani sprawcy dokonali włamania do sklepu rowerowego w centrum Rudy Śląskiej. Z wnętrza skradziono 60 rowerów elektrycznych. Policjanci apelują do mieszkańców dzielnicy Wirek o przekazywanie każdej informacji mogącej pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu sprawców.

 • Zapraszamy na debatę której tematem będzie bezpieczeństwo na ogródkach działkowych

  5 listopada na terenie rudzkich ogródków działkowych „Powstaniec Śląski” odbędzie się debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W debacie wezmą udział dzielnicowi i kierownictwo z rudzkiej „czwórki”. Spotkanie to będzie okazją do porozmawiania na temat bezpieczeństwa na terenie działek oraz omówienia funkcjonowania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

 • Groźny tlenek węgla

  Niemożliwy do wykrycia przez ludzkie zmysły tlenek węgla, zwany również czadem, jest śmiertelnym zagrożeniem dla człowieka.

 • Oświetlenie pojazdu - ważna sprawa. Czy znasz przepisy?

  Trwa ogólnopolska kampania: "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo". Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na właściwe oświetlenie pojazdów i jego wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas działań w dniach 16 i 23 listopada br., kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach na wybranych stacjach diagnostycznych. Z kolei dzięki aplikacji "Yanosik", jej użytkownicy z łatwością znajdą najbliższą stację kontroli pojazdów biorąca udział w kampanii.

 • Przed grupą "Speed" kolejne wyzwanie...

  Zbliża się okres wzmożonego ruchu, związany z dojazdami na groby. W tym roku po raz pierwszy, w ogólnopolską akcję "Znicz 2019" zaangażuje się specgrupa "Speed", która będzie silnym wsparciem dla policyjnych sił zaangażowanych w zabezpieczenie długiego weekendu. Policjanci będą reagować na wszelkie przejawy agresji, z którą kierowcy mogą borykać się w związku ze zwiększoną aktywnością na drogach. Superszybkie samochody, nowoczesny sprzęt, a co najważniejsze - wszechstronność policjantów, z pewnością pomogą w walce z piratami drogowymi.

 • Znicz 2019 - zmiany w organizacji ruchu

  W związku z uroczystością Wszystkich Świętych, rozpoczyna się policyjna akcja "Znicz 2019". W Rudzie Śląskiej w piątek 1 listopada od godziny 6.00 obowiązywać będzie zmiana w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy. Dotychczasowa komunikacja drogowa zostanie przywrócona o godzinie 21.00.

 • Spotkanie informacyjne w sprawie Parku Kulturowego

  Spotkanie odbędzie się w środę, 6 listopada br. o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Janasa 28.

  Nowa strefa aktywności

  Strefa aktywności fizycznej przy Zespole Szkół nr 1 w Nowym Bytomiu już otwarta.

  20 listopada 2019 /środa/ godz. 18.00 - Z cyklu "Akademia Kultur i Religii Świata" - "Święto Zmarłych na świecie"

  Bilety w cenie: 5 zł 

  przycisk online

  Prowadzenie: Maria Jolanta Wolna, antropolog kultury i religii

 • Kierowcy i piesi! Jesienią szczególnie uważajmy na drodze!

  Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Policyjne statystyki wskazują, że najwięcej wypadków zdarza się właśnie o tej porze roku. W tym czasie warunki na drodze robią się bardzo zmienne i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych, którzy stają się mniej widoczni na drodze. Szybko zapadający zmrok, opady deszczu, śliska nawierzchnia, to czynniki negatywnie wpływające na bezpieczeństwo.

 • W dniu 29 października 2019 r. tuż przed godziną 10:00 doszło do pożaru mieszkania przy ul. Energetyków w Rudzie Śląskiej.