Uwaga! Problemy z Centralną Ewidencją Pojazdów

Występują nieprawidłowości w działaniu Centralnej Ewidencji Pojazdów, uniemożliwiając rejestrację pojazdów.

 • Babciu, Dziadku – bądźcie bezpieczni na drodze!

  W trosce o bezpieczeństwo naszych ukochanych Babć i Dziadków przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego

 • 20 stycznia o godzinie 4:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Rudzie Śląskiej przyjął zgłoszenie o pożarze poddasza budynku wielorodzinnego III-kondygnacyjnego przy ul. Krasińskiego. 

  Rewitalizacji podwórek ciąg dalszy

  Kolejne trzy podwórka zostaną zrewitalizowane - dwa w dzielnicy Ruda i jedno w Wirku.

 • "Zanim ominiesz, pomyśl"

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach powstał spot poświęcony bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Premiera spotu „Zanim ominiesz, pomyśl...”, w którym wystąpiła aktorka Kinga Preis odbyła się podczas spotkania z przedstawicielami mediów. Ten krótki film został zrealizowany z myślą o budowaniu właściwych relacji pomiędzy pieszymi i kierującymi, a tym samym zapobieganiu zagrożeniom na drodze.

 • SOS dla seniorów

  Stowarzyszenie Świętego Filipa Nereusza proponuje nieaktywnym zawodowo osobom po 60. roku życia rożne atrakcje.

  Alarm smogowy

  Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed przekroczeniem alarmowego poziomu pyłu zawieszonego w powietrzu.

  Skuteczne sposoby pozycjonowania strony internetowej w 2020 roku

  Algorytm odpowiedzialny za działanie wyszukiwarki jest zmienny, a zatem, zmienne są również sposoby na najskuteczniejsze pozycjonowanie strony. Możemy jednak bezpiecznie postawić na profesjonalne usługi SEO https://matt-kozlowski.com/, które gwarantują nam uzyskanie wyników w TOP 3 wyników wyszukiwania. Niemniej jednak, warto także samodzielnie zgłębić ciekawe metody na budowanie pozycji naszej strony.

  Content Marketing rośnie w siłę

  Google stara się polepszać jakość reklam oraz dążyć do tego, aby Internet był bardziej przyjazny użytkownikom. W związku z tym, bardzo popularne pozycjonowanie stron opiera się dziś na content marketingu. To technika skupiona na tworzeniu wartościowych treści, które rzeczywiście zainteresują użytkowników odwiedzających naszą stronę. Liczą się długie i oryginalne teksty. Wielu specjalistów sądzi, że czas spędzony przez użytkownika na naszej stronie, a także ewentualne przejścia do innych podstron, automatycznie wpływają na silniejszą pozycję domeny.

  Linkowanie wciąż bardzo istotne

  Jedną z technik łączenia naszej strony z kluczowymi frazami jest oczywiście linkowanie. Należy tu uwzględnić marketing szeptany oraz artykuły sponsorowane. Każdy specjalista SEO potwierdzi, że znaczenie linkowania nie przeminie nigdy. Warto jednak posiadać odpowiednią wiedzę na ten temat, ponieważ „spamowanie” jest obecnie strategią piętnowaną przez Google. Pozycję naszej strony w praktyce budują zatem rzetelne linki mające wpływ na współczynnik zaufania. Najskuteczniejsze pozycjonowanie opiera się dzisiaj na jakości, a nie na ilości.

  Pamiętaj o Social Media!

  Coraz więcej mówi się o istotnym znaczeniu aktywności w mediach społecznościowych na pozycjonowanie strony internetowej. Po pierwsze, w ten sposób możemy pozyskać dodatkowe linki. Po drugie, jest to kreowanie wizerunku i budowanie grona stałych bywalców na naszej stronie. W związku z tym, aktualne ceny za pozycjonowanie coraz częściej uwzględnia ten aspekt budowania silnego serwisu internetowego. Co szczególnie istotne, jest to jeden z tych elementów, o które możemy zadbać samodzielnie, bez pomocy wykwalifikowanego specjalisty.

  Nowoczesne pozycjonowanie stawia na jakość

  Warto powiedzieć to jeszcze raz: w nowoczesnym pozycjonowaniu znacznie bardziej liczy się jakość, aniżeli ilość. Dobry specjalista SEO wie, że znacznie lepszym rozwiązaniem jest 10 linków na dużych portalach, aniżeli 1000 linków na podrzędnych forach. Wyszukiwarki coraz lepiej są w stanie ocenić nasz profil linków i na jego podstawie ocenić poziom zaufania. Najskuteczniejsze pozycjonowanie powinno wychodzić na przeciw oczekiwaniom odbiorów, a zatem oferować im ciekawe i pożyteczne treści, dzięki którym, użytkownicy zostaną zachęceni do tego, aby spędzić więcej czasu na stronie.

  9 lutego 2020 /niedziela/ godz. 12.00 - Krakowski Salon Poezji w Rudzie Śląskiej 

  Bilety w cenie: 8 zł (miejsca nienumerowane) 

  przycisk online

  W programie: motyw miłości w literaturze na przestrzeni epok - od starożytności aż do czasów współczesnych.

  Prowadzenie: Nina Siwy

  Przed Krakowskim Salonem Poezji na pyszne ciasto zaprosi Piekarnia - Cukiernia Jakubiec z Rudy Śląskiej. 

 • Policja przestrzega przed fałszywymi ofertami kwater w górach

  Ferie zimowe w pełni. W tym czasie wiele osób postanawia wypocząć w miejscowościach turystycznych. Uważajmy jednak na fałszywe kwatery, gdyż takie oferty ponownie pojawiły się w sieci. Policjanci radzą, jak nie dać się oszukać.

 • Sesja Rady Miasta - 16 stycznia 2020

  16 stycznia o godz. 16:00 rozpocznie się sesja Rady Miasta - link do transmisji

  Ostrzeżenie przed gęstą mgłą

  Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Krakowie ostrzega przed gęstą mgłą od godz. 21:30 w dniu 16 stycznia do godz. 9:00...

  Renomowana siedziba firmy, czyli wirtualne biuro

  Wirtualne biuro to usługa, która polega głównie na obsłudze biurowej bez konieczności posiadania przez firmę swojej fizycznej siedziby. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy myślą nad rozpoczęciem działalności, jednak zależy im na relatywnie niskich kosztach.

  To idealny pomysł dla osób, które pracują zdalnie lub są freelancerami. Jeśli ktoś myśli o założeniu swojej firmy, trzeba liczyć się z tym, że wymagane jest posiadanie siedziby, czyli adresu, pod którym będzie ona zarejestrowana. Oczywiście, przedsiębiorstwo można zarejestrować w mieszkaniu czy w domu, jednak nie wpłynie to zbyt pozytywnie na wizerunek takiej firmy. Wirtualne biuro ma więc za zadanie ułatwić nowym przedsiębiorcom pierwszy krok. Usługa ta to niewątpliwie doskonałe rozwiązanie na dobry start. Najwięcej tego typu biur znajduje się w USA, tam też powstało pierwsze wirtualne biuro. Coraz więcej firm czy spółek podejmuje decyzje o skorzystaniu z takiej usługi także w Polsce.

  Firmowa korespondencja w dobrych rękach

  Prymarną funkcją tej usługi jest adres, na który rejestruje się przedsiębiorstwo. Tam więc kierowana jest wszelka korespondencja. Osoby zatrudnione w ramach wirtualnego biura otrzymują więc listy tradycyjne, jak i maile, a następnie informują o tym przedsiębiorstwo, które zdecydowało się wykorzystać ich adres. W zależności od tego, co będzie zawierał kontrakt między biurem a firmą, to warto skorzystać z konieczności niezwłocznego powiadamiania, jeśli nadejdą listy urzędowe, a także wysyłanie skanów korespondencji na adres e-mail.

  Renomowana siedziba firmy

  W dzisiejszych czasach wielu klientów ocenia daną firmę na pierwszy rzut oka po jej siedzibie. Pierwsze wrażenie wbrew pozorom jest wyjątkowo istotne, szczególnie w przypadku ważnych kontrahentów. Dla wielu liczy się dobra lokalizacja, najlepiej w centrum. Biurowiec powinien być nowoczesny zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Siedziba świadczy także o wizerunku i opinii danego przedsiębiorstwa na rynku.

  Spotkania biznesowe

  W takim biurze z powodzeniem można wynająć salę konferencyjną czy biuro, w którym można spotkać się z klientem. W przypadku pilnego spotkania biuro jest w stanie zorganizować miejsce w łatwy i szybki sposób, bez konieczności prowadzenia spotkania we własnym domu czy w kawiarniach.

  Wirtualne biura, w zależności od umowy, zapewniają także

  • Prowadzenie księgowości przedsiębiorstwa,
  • Doradztwo w różnych dziedzinach,
  • Umieszczenie logo własnej firmy w biurze,
  • Pomoc w wyrabianiu wizytówek i pieczątek przedsiębiorstwa,
  • Tworzenie biznesplanów pod potrzeby firmy,
  • Wspieranie w kwestiach informatycznych, prawnych oraz księgowych.

  Dla kogo?

  Z pewnością usługa wirtualnego biura zainteresuje osoby, które na co dzień pracują zdalnie, np. copywriterów i marketingowców. Z tej usługi z pewnością skorzystają też headhunterzy, start-upy oraz firmy, które zarządzają wyłącznie zdalnie.

  Wirtualne biuro, jak na przykład dostępne na stronie https://www.wirtualne-biuro-mickiewicza.pl/ to usługa, która pomoże zredukować niepotrzebne koszty, które na samym początku są zwykle wysokie. To także oszczędność własnego czasu. Ponadto przedsiębiorstwo może otrzymać adres w prestiżowej okolicy i kompleksową obsługę administracyjną.

 • Liczba policjantów w polskiej Policji - fakty

  Według stanu na dzień 31 grudnia 2019 roku w polskiej Policji służy 98 820 policjantów (o ponad 60 więcej, niż w tym samym czasie w poprzedzającym roku), a liczba wakatów w garnizonach policyjnych (województwach) wynosi 4282 i jest mniejsza, niż w tym samym czasie w 2018 roku. Jest to zatem kolejny rok, kiedy sytuacja kadrowa w polskiej Policji poprawia się. W 2019 roku przyjęto o 155 więcej nowych policjantów od planowanych 4,5 tys. Dodać należy, że gdyby nie ograniczenia szkoleniowe (liczba miejsc w szkołach policyjnych, możliwości kadry nauczającej i infrastruktura szkoleniowa) bylibyśmy w stanie przyjąć o wiele więcej kandydatów w 2019 roku. W odpowiedzi na ten stan rzeczy planujemy poprawić infrastrukturę i bazę noclegową szkół policyjnych.

 • Rolety do okien w salonach urody i wnętrzach glamour

  Rolety do okien w salonach urody i wnętrzach glamour

  Jeśli okna w salonie urody tworzą dużą powierzchnię, należy je niewątpliwie zasłonić roletą. Warto jednak zastanowić się, jaki wybrać ich rodzaj. Kiedy nasze wnętrze ma wyglądać elegancko i przyciągać klientów nie tylko ze względu na wykonanie wysokiej jakości usługi ale też aby dzięki wystrojowi wnętrza poczuć się wyjątkowo, dopasowanie rolet będzie idealnym zabiegiem, to gwarantującym. Rolety wewnętrzne w takich miejscach dają możliwość pracy w warunkach optymalnych i powodują, że bez przeszkód można przeprowadzić usługę i dany zabieg. Są także bardzo ważnym elementem dla klientów salonu, którzy chcą się zrelaksować potrzebują poczucia prywatności i komfortu psychicznego. Dodatkowo zastosowanie rolet do okien w salonie nada oryginalnego wyglądu strefie piękna oraz będzie rzucająca się w oczy wizytówką budynku, widoczna na zewnątrz. 

  Jakie rolety do okien sprawdzą się wewnątrz salonu urody?

  Sugerując się taki czynnikami jak piękno, funkcjonalność i oryginalność powinniśmy skupić uwagę na trzech szczególnych wariantach rolet do okien. Pierwszą z nich mogą być rolety transparentne. Dzięki nim możemy liczyć na równomierne wpadnie światła do naszego pomieszczenia i możliwość komfortowego wykonywania usługi przy zachowaniu odpowiedniego klimatu, jaki będzie tworzyła stymulowana jasność. Drugim wariantem mogą być rolety plisowane, które poza zapewnieniem prywatności i odpowiedniego zacienienia, będą wprowadzały do salonu jasność i wyjątkową elegancję. Rolety plisowane uchodzą dziś za jedne z bardziej nowoczesnych wypełnień wnętrz. Ostatnim wariantem, najbardziej odpowiednim do tego typu wnętrz mogą być rolety dzień-noc. Będa one szczególnie przydatne, kiedy w naszym salonie znajduje się strefa masażu. Wówczas roletę będzie można całkowicie zaciemnić, jednak kiedy jasność będzie preferowana ale w umiarkowanym blasku, możemy ją ustawić na funkcję dzień. 

  Bezpieczeństwo salonu dzięki zewnętrznym roletom do okien 

  Zewnętrzne rolety do okien to podstawa dla salonu urody. Należy mieć na uwadze, że w środku pomieszczenia, znajdują się drogocenne sprzęty i cała gama produktów pielęgnacyjnych, które nie należą do najtańszych. W związku z tym każdy właściciel salonu, powinien pomyśleć o zainwestowaniu w ochronę swojego lokalu, jaką będa stwarzały rolety zewenętrzne. Na rynku są dostępne różne rodzaje zewnętrznych rolet do okien. Zważając jednak na bezpieczeństwo i ochronę przed włamaniem, warto wybrać te antywłamaniowe. Można wybrać dziś rolety, które będą wyposażone w specjalne blokady, a nawet alarm. Ponadto można też liczyć, że będą miały doskonałe właściwości termoizolacyjne i zabezpieczą nasz salon przed promieniami słonecznymi, które są szczególnie niepożądane latem, gdzie dodatkowe ciepło wytwarza się z używanych w salonach sprzętów. W sezonie jesienno- zimowym, z pewnością zaoszczędzimy na ogrzewaniu lokalu. Jeśli stawiamy na wysoki standard naszego salonu, warto także pomyśleć o nowoczesnym sterowaniu roletami. Można nimi sterować bowiem za pomocą pilota, urządzeń mobilnych lub posługując się włącznikiem elektrycznym.  

  Nabór do Rady Seniorów

  Od 15 do 28 stycznia br. odbędzie się nabór kandydatów do Rady Seniorów.

  9 lutego 2020 /niedziela/ godz. 16.00 i 17.15 - Z cyklu „Maluchy w krainie dźwięku" - „Na irlandzką nutę" - koncert umuzykalniający dla niemowląt i dzieci do lat 6 z rodzinami

  Bilety w cenie: 15 zł (dzieci), 25 zł (rodzice)

  kup1600          kup1715        

  Melodie zielonej Irlandii zagrają skrzypce pani Dorotki, przytupom i obrotom nie będzie końca...

 • "Bezpieczne ferie 2020" w województwie śląskim

  Rozpoczęły się ferie zimowe 2020. Województwo śląskie jest jednym z pięciu województw, którego mieszkańcy już 13 stycznia, jako pierwsi rozpoczną zimowy wypoczynek. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży jest to okazja do aktywnego relaksu oraz wyjazdów. Nad bezpieczeństwem osób wypoczywających w naszym regionie czuwać będzie zwiększona liczba policjantów prewencji i drogówki. Mundurowi szczególnie koncentrować się będą nad bezpieczeństwem na drogach, w miejscowościach turystycznych oraz w myśl akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” zadbają o spokojny wypoczynek narciarzy i snowboardzistów, korzystających z zimowych atrakcji.

 • Orkiestra znowu zagrała

  W niedzielę odbył się 28. Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  Rusza bezpłatny kurs zawodowy

  W Centrum Kształcenia Zawodowego w Rudzie Śląskiej rusza bezpłatny kwalifikacyjny kurs przygotowujący do pracy w zawodzie kucharza.