• Ukradł portfel w kościele, został już zatrzymany

  Kryminalni z komisariatu policji w Rudzie poszukiwali sprawcy kradzieży portfela, do jakiej doszło w Kościele św. Michała Archanioła w Rudzie Śląskiej Orzegowie. Mężczyzna, który dokonał kradzieży został zarejestrowany przez kamery monitorujące wnętrze świątyni. Sprawca został ustalony i zatrzymany przez kryminalnych z rudzkiej komendy.

 • 27. Cmok Song przed nami

  W klimacie śląskiej „godki” przebiegnie tegoroczna edycja Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Cmok Song”.

  Trening sprawności syren alarmowych

  W dniu 26 listopada 2019 roku zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych.

  25 stycznia 2020 /sobota/ godz. 18.00 - „L’amour a Paris, czyli Miłość w Paryżu” - recital Doroty Lanton z towarzyszeniem zespołu Marka Stefankiewicza i z udziałem Bogusława Nowickiego.

  Bilety w cenie: 40 zł (parter - rzędy I-V), 35 zł (parter - rzędy VI-XV), 30 zł (balkon)

  przycisk online

  W programie: Najpiękniejsze francuskie piosenki o miłości z repertuaru takich wyknawców jak: Edith Piaf, Charles Trenet, Yves Montand, Charles Aznavour, Juliette Gréco, Carla Bruni, Jacques Brel, Joe Dassin, Dalida, Serge Gainsbourg, Paris Combo.

  17 stycznia 2020 /piątek/ godz. 17.00 - "Mayday" - komedia Teatru Scena Polska z Czeskiego Cieszyna

  Bilety w cenie: 80 zł (parter), 60 zł (balkon) - Sprzedaż wkrótce

  Jeśli cenicie sobie Państwo skecze kabaretowe, popisy stand'uperów itp., to nie możecie przegapić chyba najbardziej brawurowej w historii komedio-farsy "Mayday" Raya Cooneya. Akcja spektaklu to zlepek niewyobrażalnych zbiegów okoliczności i perypetii bohaterów, które wywołują od początku do końca salwy smiechu na widowni.

 • Uroczyste ślubowanie nowych policjantów

  W środę na terenie Oddziału Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie 102 nowych policjantów, wśród których znalazła się 1 kobieta. Rotę ślubowania przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński. Świeżo upieczonych mundurowych czeka teraz półroczne szkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach, do których zostali przydzieleni.

 • Wzięła kredyt i pieniądze przekazała fałszywemu policjantowi

  Wczoraj miało miejsce kolejne telefoniczne wyłudzenie pieniędzy metodą ”na policjanta biura śledczego”. Nieznany mężczyzna skontaktował się telefonicznie ze starszą rudzianką podając się za policjanta prowadzącego sprawę przeciwko nieuczciwym bankowcom wyłudził pieniądze. Apelujemy zwłaszcza do młodych osób – porozmawiajmy z naszymi bliskimi o metodach działania oszustów aby uchronić ich przed utratą oszczędności.

 • Publikujemy wizerunek – ukradł portfel w kościele

  Kryminalni z komisariatu policji w Rudzie poszukują sprawcy kradzieży portfela, do jakiej doszło w Kościele św. Michała Archanioła w Rudzie Śląskiej Orzegowie. Mężczyzna, który dokonał kradzieży został zarejestrowany przez kamery monitorujące wnętrze świątyni. Śledczy proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy na podstawie nagrania z kamer monitoringu.

 • Dzień Pracownika Socjalnego

  Prawie 300 pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej obchodzi dziś swoje święto.

  Ostrzeżenie przed złą jakością powietrza

  Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska ostrzega przed wysokim poziomem pyłu zawieszonego w powietrzu.

  Śląski festiwal literacki na Stacji Biblioteka

  Szczepan Twardoch będzie jednym z gości Festu Literackiego „KakauSzale”. Wydarzenie będzie odbywało się od 27 do 29 listopada br.

  Zmiany w kursowaniu linii tramwajowej nr 1

  ZTM informuje, iż 25 listopada, w związku z pracami na ul. Zabrzańskiej, nastąpią zmiany w organizacji ruchu tramwajowego.

 • Wciąż ujawniają"lewe podłączenia"

  Rudzcy policjanci stale prowadzą czynności w sprawie kradzieży energii elektrycznej. W wyniku podjętych kontroli w ostatnim czasie w ciągu jednego dnia ujawnili 2 nielegalne podłączenia w mieszkaniach na terenie Halemby i Kaufhausu. Sprawcom kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, którego wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

 • Znęcał się nad konkubiną, trafił pod dozór policji

  Policjanci z „trójki” zatrzymali 25-latka, który wszczynał awantury domowe i dopuszczał się przemocy wobec swojej konkubiny. Domowemu oprawcy za to przestępstwo grozi teraz do 5 lat więzienia. Prokurator objął go policyjnym dozorem.

 • Patriotycznie na Ficinusie

  22 listopada o godz. 17:00 w kościele ewangelickim na osiedlu robotniczym Ficinus odbędzie się koncert pieśni patriotycznych.

  Program współpracy z organizacjami pozarządowymi przyjęty

  Rada Miasta uchwaliła Program Współpracy Miasta Ruda Śląska z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok.

  Jesienne kartacze

  Jeszcze tylko do końca listopada można przesyłać przepisy w ramach szóstej edycji konkursu „Rudzkie smaki”.

  Koniec bonifikaty od opłat za użytkowanie wieczyste

  Zniesiona została bonifikata od opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego gdy nieruchomość została zabudowana zgodnie z przepisami...

  7 grudnia 2019 /sobota/ godz. 16.00 - Gramy dla Remika chorego na immunologiczne zapalenie naczyń - koncert charytatywny

  Wstęp - cegiełki w cenie: 50 zł (parter), 45 zł (balkon) - do nabycia:

  - Radio Silesia, Zabrze, ul. Park Hutniczy 3-5
  - Fundacja Przyjaciół Świętego Mikołaja, Ruda Śląska, tel. 510 211 470 (Ola)
  - Rezerwacje telefoniczne pod nr: 512 646 789 (Dorota), 694 836 101 (Justyna)

  Remigiusz Murawski to artysta śląskiej estrady, założyciel grupy Duo Bayer's, tata 12-letniego Mateusza, mąż Sylwii oraz nasz przyjaciel. Wierzymy, że z Waszą pomocą uda nam sie mu pomóc.
  - Organizatorzy

 • Uwaga na oszustów – nowa metoda "na listonosza"

  Oszuści ciągle modyfikują swoje metody działań, szukając nowych pomysłów i sposobów, by ograbić swoje ofiary. Kto nie słyszał o metodzie na wnuczka, policjanta czy prokuratora? Ostatnio na Śląsku przestępcy wypróbowywali jednak nową metodę - tym razem ”na listonosza”.

 • W środę akcja "SMOG" na śląskich drogach

  W środę 20 listopada 2019 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzą już po raz 11 w tym roku ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG”. Nadrzędnym celem akcji jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. Policjanci będą zwracali uwagę również na każde inne nieprawidłowości.