• Sprawdzajmy autobusy na www.bezpiecznyautobus.gov.pl

  Bezpieczny Autobus to e-usługa, która pozwoli szybko i w łatwy sposób sprawdzić w Internecie informacje o autobusie lub autokarze, którym planowana jest podróż lub którym codziennie jeździmy do pracy lub szkoły. Wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży.

 • Rudzka Noc Chórów

  W sobotę /25 maja/ w 6 miejscach Nowego Bytomia wystąpi 215 chórzystów.

  Olimpiada radości

  Olimpiada radości – spartakiada dzieci i młodzieży niepełnosprawnej jest punktem kulminacyjnym Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych.

  Ostrzeżenie przed deszczem i burzami

  Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i burzami od 13.00 w dniu 21.05 do 10.00...

  Wybory do Parlamentu Europejskiego

  26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Wyborcy niepełnosprawni mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy w dotarciu do lokalu...

  Zapiski z notatnika

  W dniu 12.05.2019 r. jadący ul. Janty patrol zauważył leżącego na chodniku zakrwawionego mężczyznę. Strażnicy...

  Komendant Mistrzem Europy

  Komendant Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej Marek Partuś zajął pierwsze miejsce podczas 33 Wagowych Mistrzostw...

  Uszkodzone torowisko

  Dnia 19.05.2019 r. funkcjonariusz Straży Miejskiej podjęli interwencję w rejonie ul. Chłopskiej i Mazurskiej gdzie...

 • 17-latek zatrzymany za wymuszenie rozbójnicze

  Policjanci z komisariatu w Halembie, zatrzymali młodego przestępcę, podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze. Jak ustalono, zatrzymany groził dwójce młodych rudzian pobiciem, wymuszając od jednego z nich wydanie telefonu. Sprawca decyzją prokuratora ma policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

 • Spowodował kolizję, a miał już dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami

  21-latek nie zachował odpowiedniej odległości i najechał na tył skręcającego suzuki. To początek kłopotów jakich narobił sobie wczoraj młody rudzianin. Kierowca ma dwa aktualne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności i dodatkowa kara za wczorajszą kolizję.

 • Rowerowo – pieszy łącznik

  Do końca września w Rudzie Śląskiej - Rudzie wybudowana zostanie ścieżka rowerowa oraz chodnik, które połączą ul. Narcyzów i Chryzantem.

  W imię polsko-irlandzkiej przyjaźni

  W dniach od 5 do 7 lipca Ruda Śląska stanie się miejscem, gdzie pokazane zostanie piękno polsko-irlandzkiej przyjaźni.

  Ostrzeżenie przed burzami z gradem

  Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega przed burzami z gradem na obszarze Rudy Śląskiej do godz. 19.00 w dniu 19 maja.

  24 maja 2019 /piątek/ godz. 17.00 - "Gramy dla mamy Justyny" - koncert charytatywny

  Bilety wstępu: wejściówka/cegiełka: 20 zł

  Zapraszamy na koncert dla mamy Justyny zmagającej się z przerzutowym czerniakiem oka. Każda złotówka to ogromne wsparcie w nierefundowanym leczeniu, to szansa na życie.

  Koncert charytatywny dla Justyny odbędzie się 24 maja w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty o godzinie 17.00.

 • Złodzieje infrastruktury kolejowej wpadli w ręce kryminalnych

  Dzięki czujności policjantów z rudzkiej komendy zatrzymano dwóch sprawców kradzieży elementów infrastruktury kolejowej z terenu rudzkiej kopalni. Kryminalni prowadzili obserwacje miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do kradzieży elementów metalowych. Łup, który sprawcy przewozili w samochodzie, miał trafić do skupu złomu.

 • Przez 3 dni: 13, 15 i 16 maja w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 2 Komendy Miejskiej PSP w Rudzie Śląskiej trwało zorganizowane przez strażaków dla rudzkich policjantów szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

  Ostrzeżenie przed burzami z gradem

  Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega przed burzami z gradem na obszarze Rudy Śląskiej od 12.00 do 19.00 w dniu 17 maja.

  Klucz trafił w ręce osób niepełnosprawnych

  W mieście rozpoczął się 16. Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych.

  Z cyklu LATO W OGRODZIE

  29 czerwca oraz 6, 13, 20 i 27 lipca 2019 /sobota/ godz. 11.00-13.00  
  Ogród Śniadaniowy - familijna impreza plenerowa

  Wstęp wolny

  Latem 2015 roku ogród Miejskiego Centrum Kultury po raz pierwszy stał się miejscem zabaw najmłodszych i odpoczynku ich rodziców. W każdą lipcową sobotę, w godzinach 11.00 – 13.00 dzieci pod opieką animatorów brały udział w zajęciach plastycznych i ruchowych, spotkaniach z historią i bajką. Atrakcjami „Ogrodu” były także zajęcia fitness, samoobrony, salsy i jogi pod chmurką, fotobudka, pokaz wozów bojowych, rękodzieła i wiele innych. Kolejna edycja „Ogrodu śniadaniowego” z równie bogatym programem organizowana była w lipcu 2016 i 2017 roku. Projekt otrzymał nagrodę „Słoneczniki” przyznawaną przez portal „Czas Dzieci”, dzięki czemu znalazł się w gronie kilku najlepszych projektów edukacyjnych adresowanych do dzieci w regionie.

 • Osoby ze zdjęć zostały rozpoznane - dziękujemy za informacje

  Dwa dni temu publikowaliśmy wizerunek osób wśród których znajdował się sprawca zniszczenia mienia. Znów dzięki informacjom od mieszkańców Rudy Śląskiej, którzy zapoznali się z naszym komunikatem ustalono kim jest wandal. Redakcje, które publikowały komunikat prosimy o usunięcie lub zanonimizowanie wizerunków!

 • Policjanci ostrzegają! Oszuści znów działają!

  Śląscy policjanci codziennie odbierają kilka zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych. Oszuści dzwoniąc do seniorów podają się za funkcjonariuszy CBŚ lub za członka rodziny, który spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy. Wczoraj oszuści próbowali wyłudzić od rudzianina dane pozwalające na dostęp do jego konta. Nie bądźmy obojętni i ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów.