Coraz więcej zrealizowanych pomysłów mieszkańców

Dwie kolejne inwestycje zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego służą już mieszkańcom Rudy Śląskiej.

Spalarnia w ogniu pytań

Prawie 3,5 godziny trwała rozprawa administracyjna z udziałem mieszkańców, poświęcona budowie Ekologicznego Centrum Odzysku Energii.

Głosowanie na Marszałkowski Budżet Obywatelski

Od 12 do 30 listopada mieszkańcy regionu mogą zdecydować, które ze zgłoszonych zadań powinny być zrealizowane w 2020 roku.

Bądź widoczny

To nowa akcja rudzkich strażników miejskich skierowana do rowerzystów

Dzień Wcześniaka w Rudzie Śląskiej

Już w najbliższą niedzielę (17 listopada) w Rudzie Śląskiej obchodzić będziemy Światowy Dzień Wcześniaka.

Od 13 do 17 stycznia 2020 /poniedziałek-piątek/ godz. 9.00-14.30 - Zimowa Akademia Zabawy i Sztuki - warsztaty dla dzieci w wieku szkolnym

Cena za udział w turnusie: 150 zł/os
Liczba uczestników w grupie: 25 osób
Zapisy na warsztaty pod nr tel.: 32 248 6240 i/lub 512 024 062
Do pobrania: Karta uczestnika – DOC / PDF (wypełnione karty prosimy dostarczyć do MCK najpóźniej do 7 dni od dnia zapisania się na warsztaty i/lub zakupu biletu wstępu w kasie MCK)

 • Trzy kolizje na rudzkim odcinku DTŚ

  Nie trzeba było długo czekać, wystarczyła mgła i mokra jezdnia, aby kolejni kierowcy stracili panowanie nad samochodami na rudzkim odcinku DTŚ. Tylko w środę rano w ciągu dwóch godzin doszło tam do trzech zdarzeń. Co trzeba zrobić, aby pokonać ten zakręt bezpiecznie ? Zwolnić i stosować się do obowiązującego ograniczenia prędkości !

 • Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – ogólnopolskie działania Policji

  14 listopada 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Dorabiał na szychcie kradnąc miedź

  Policjanci Komisariatu w rudzkiej Halembie zatrzymali sprawcę kradzieży elementów miedzianych z terenu kopalni. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Okradał on kopalnię w której pracował.

 • Sprawdź za darmo oświetlenie swojego samochodu. Twoje światła to nasze bezpieczeństwo!

  Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii pod nazwą "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo". Działania prowadzone będą we współpracy ze stacjami diagnostycznymi. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas akcji, w dniach 16 i 23 listopada br., kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach. Z kolei dzięki aplikacji "Yanosik", jej użytkownicy z łatwością znajdą najbliższą stacja kontroli pojazdów biorąca udział w kampanii.

 • Komunikat w sprawie bioodpadów

  Jeśli w pojemnikach na bioodpady znajdują się również odpady zmieszane lub segregowane, to są one opróżniane jako odpady zmieszane.

  Podziękowania

  O tym, że strażnicy miejscy nie tylko nakładają mandaty czy też wkładają wezwania za wycieraczki nieprawidłowo...

 • Oświetlenie pojazdu - ważna sprawa. Czy znasz przepisy?

  Trwa ogólnopolska kampania: "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo". Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na właściwe oświetlenie pojazdów i jego wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas działań w dniach 16 i 23 listopada br., kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach na wybranych stacjach diagnostycznych. Z kolei dzięki aplikacji "Yanosik", jej użytkownicy z łatwością znajdą najbliższą stację kontroli pojazdów biorąca udział w kampanii.

 • Podsumowanie działań „Bezpieczny Weekend” na rudzkich drogach

  Tegoroczny listopadowy długi weekend już za nami. Duża ilość wolnych dni sprzyjała wyjazdom poza miasto, jednak większa ilość wyjazdów to także zwiększony ruch na drogach a co za tym idzie możliwość wystąpienia większego zagrożenia. Dlatego też jak co roku w okresie kolejnego długiego weekendu policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Bezpieczny weekend”. Akcja trwała od 8 listopada do wczesnych godzin porannych 12 listopada br.

 • Hanysy 2019 - laureaci

  Znamy już laureatów "Hanysów" 2019, którzy zostali nagrodzeni podczas gali w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty.

  Posiedzenie Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów

  8 listopada w Częstochowie odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

  List Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej 

  Pożegnanie z wiewiórką

  zapaleni biegacze i miłośnicy nordic walking otrzymali pamiątkowe statuetki z wiewiórką oraz nagrody. To już ostatni "Bieg Wiewiórki"...

  Święto Niepodległości w Rudzie Śląskiej

  Ruda Śląska obchodziła dzisiaj Narodowe Święto Niepodległości.

  Świętowanie na sportowo

  Rudzianie aktywnie świętowali 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Trwa akcja „Bezpieczny Weekend”

  Od wczesnych godzin rannych w całej Polsce trwają działania „Bezpieczny Weekend”. To już kolejny raz, kiedy policjanci będą dbać w szczególny sposób o bezpieczeństwo podróżujących. Rudzcy policjanci również przystąpili do działań, w których zapowiadamy nasilenie kontroli drogowych.