• Uwaga kierowcy – utrudnienia na ulicy Kokota w Rudzie Śląskiej

  Policjanci z rudzkiej drogówki apelują do kierowców o omijanie ulicy Kokota na wysokości fińskich domków. Droga jest zablokowana przez mięso które wysypało się na jezdnię z uszkodzonej ciężarówki. Policjanci kierują ruchem przy węźle Wspólna w kierunku na Zabrze oraz z ul. Kokota w ul. Szkolną i Na Piaski.

 • 15 strażaków gasiło w czwartkowy wieczór (20 marca 2019) pożar mieszkania przy ul. Sobieskiego w Rudzie Śląskiej.

  Unijne miliony na „deszczówkę”

  Ponad 43 mln zł unijnego dofinansowania pozyskały władze Rudy Śląskiej na zagospodarowanie wód opadowych w mieście.

 • Skusił go wypasiony e-papieros

  Policjanci z halembskiego komisariatu zatrzymali 17-latka, który dokonał rozboju na rok starszym rudzianinie. Sprawca połasił się na e-papierosa, którego już odebrali mu kryminalni z „piątki”. Za swój czyn odpowie jak dorosły, a jeszcze dziś śledczy przedstawią mu zarzuty związane z rozbojem.

 • Zatrzymany "snajper", który ostrzelał samochód

  Policjanci z wydziału kryminalnego rudzkiej komendy zatrzymali mężczyznę, który ostrzelał z wiatrówki jadący samochód. W ten sposób chciał załatwić pseudokibicowskie porachunki. Wczoraj "snajper" usłyszał prokuratorskie zarzuty.

 • Zabezpieczono kolejne automaty do nielegalnych gier hazardowych

  Rudzcy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej, zabezpieczyli kolejne już w tym roku automaty do nielegalnych gier losowych. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem tym razem 7 maszyn. Za naruszenie przepisów ustawy karno - skarbowej grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

 • Jak drony zmieniają rzeczywistość?

  25 marca Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zaprasza na otwartą debatą o tym, jak drony mogą zmienić naszą rzeczywistość.

  Rudzki Cech ma 60 lat

  W najbliższą sobotę odbędą się uroczystości z okazji 60-lecia Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości.

  Gimnazjaliści i ósmoklasiści wybierają szkołę

  Około 2400 uczniów z Rudy Śląskiej stoi przed decyzją o wyborze dalszego kierunku kształcenia.

  Eksperci ze Szwecji i z Anglii będą szkolić rudzkie pielęgniarki

  Prof. Uwe Ewald oraz Simon Clare będą szkolić pielęgniarki z Rudy Śląskiej.

  W trosce o bezdomne zwierzęta

  Ponad pół miliona złotych na opiekę nad bezdomnymi zwierzętami. Radni przyjęli program postępowania z bezpańskimi czworonogami na najbliższy rok.

  2 kwietnia obchodzony będzie po raz kolejny Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji zapraszamy Państwa do MCK na konferencję poświęconą tematowi autyzmu, a także spektakl „Nieodkryty świat” przygotowany przez zespół Teatru Rozrywki w Chorzowie.

 • Kontrolują bezpieczeństwo na skrzyżowaniach

  Trwają działania drogówki pn. „Bezpieczne skrzyżowania”. Działania te odbywają się cyklicznie w rejonach skrzyżowań, aby poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a przede wszystkim pieszych.

 • Dzień przedsiębiorczości w rudzkiej komendzie

  Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy w przyszłości zamierzają związać swoją karierę zawodową z Policją, zapoznali się z pracą rudzkich stróżów prawa. Spotkanie zorganizowano w związku z przypadającym dzisiaj ogólnopolskim „Dniem przedsiębiorczości”. Akcja ta sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

 • W podwodnej głębi po raz drugi

  Druga edycja Festiwalu Filmów Nurkowych "Głębiny" odbędzie się już w piątek i sobotę w Miejskim Centrum Kultury.

 • Reaguj na przemoc w rodzinie !

  Bicie, krzyki, awantury, znęcanie fizyczne i psychiczne - to tajemnica wielu polskich rodzin. "To, co dzieje się w domu powinno w domu pozostać.", "To sprawa rodzinna." - w taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nie informowania Policji o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii.

 • Kolejny znaleziony telefon czeka na właściciela

  Dzielnicowy z rudzkiej "jedynki"czeka na właściciela telefonu Samsung koloru srebrnego. Telefon został znaleziony w rejonie ulicy Wolności i Brańskiego. Brak karty SIM i blokada uniemożliwia ustalenie przez dzielnicowego właściciela.

 • Ciasteczka Arlety

  Kolejną laureatką w konkursie „Rudzkie Smaki” została pani Arleta Kosińska-Wiesiołek. Zwycięski przepis to zwijane ciasteczka krucho-drożdżowe.

  Znaleziony rower

  W dniu 09.03.2019 r. przy ul. Leśnej w Rudzie Śląskiej znaleziony został porzucony w zaroślach rower. W przypadku...

  14 kwietnia 2019 /niedziela/ godz. 12.00 - Krakowski Salon Poezji w Rudzie Śląskiej

  Bilety w cenie: 8 zł 

  przycisk online

  W programie: autorski recital słowno-muzyczny Piotra Rybaka (w tym także piosenek do słów Zuzanny Ginczanki i Jana Kochanowskiego).

  Oprawa muzyczna: Paweł Łamik (kontrabas, gitara).

  Prowadzenie: Nina Siwy.

  Przed Krakowskim Salonem Poezji na pyszne ciasto zaprosi Piekarnia - Cukiernia Jakubiec z Rudy Śląskiej.

 • Kolejni pijani kierowcy zatrzymani na rudzkich drogach

  Ponad promil alkoholu w organizmie wykazało badanie 29-letniego kierowcy fiata punto, zatrzymanego po policyjnym pościgu przy ul. Antoniego Maya. U kolejnego badanie wykazało prawie 0,6 promila Obaj odpowiedzą za jazdę po pijaku, natomiast pierwszy dodatkowo za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli.