4 lutego 2020 /wtorek/ godz. 16.00 - Prezentacje Artystyczne Seniorów - koncert w wykonaniu grup twórczych MCK

Bilety w cenie: 5 zł (parter)

 przycisk online

 • Kara więzienia za cofnięcie licznika

  Przypominamy, że od 25 maja 2019 roku zgodnie z nowelizacją kodeksu karnego, cofanie liczników w samochodach czy motocyklach to przestępstwo zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei od 1 stycznia 2020 roku dzięki nowelizacji rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego, policjanci spisują stan licznika w kontrolowanych pojazdach, a odczytane wskazania drogomierza są przesyłane do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

 • Groził byłej dziewczynie i jej bliskim – trafił do aresztu

  Groźby karalne, bezprawne rozpowszechnianie wizerunku i zniszczenie mienia to zarzuty, jakie usłyszał 32-letni rudzianin, którego na gorącym uczynku zatrzymali stróże prawa. Sprawca wielokrotnie nachodził i groził pozbawieniem życia 19-letniej byłej dziewczynie, jej chłopakowi i bliskim. W ten sposób zapewnił sobie izolację, a pokrzywdzonym spokój.

 • Pamiętajmy o rudzkich Powstańcach

  IPN wyremontuje groby rudzkich Powstańców.

  Moda jest czymś co zmienia się bardzo szybko i ciężko za nią podążać. Bardzo często powraca się do stylów, których używano 10 lat temu. Tak też możemy uświadczyć osoby na ulicach ubrane w stylu lat 90. Moda jest szeroko pojętym tematem, bowiem składa się na nią wiele elementów. Moda to nie tylko styl ubierania. To także sposób w jaki wykonujemy makijaż, fryzury, które nosimy, modyfikacje ciała, a nawet zapachy. Jeżeli chodzi o zapachy to na rynku mamy ich szeroki wybór. Możemy znaleźć bardzo dobrej jakości perfumy lub wody toaletowe. Gdzie jednak szukać takich perfum i jakich marek używać? Jest to zależne kto jakie zapachy lubi, ale warto sprawdzić ofertę perfum marki Paco Rabanne, które możemy znaleźc na portalu https://indizio.pl/pl/producer/Paco-Rabanne/490# 

  Czemu akurat Paco Rabanne?

  Perfumy i wody toaletowe marki Paco Rabanne to bardzo eleganckie i piękne w zapachu perfumy skierowane do ambitnych osób ceniących sobie luksus i prestiż. Znajdziemy w ofercie intrygujące męskie perfumy, podkreślające najlepsze męskie cechy jak i też wspaniałe kwiatowo-owocowe damskie zapachy podkreślające piękno kobiety.

  Krótko o historii Paco Rabanne

  Paco Rabanne to hiszpańsko-francuska firma, której założycielem jest wyjątkowy człowiek Francisco Rabaneda Cuervo. Francisco jest Hiszpanem, który zainspirowany francuską kulturą i francuskimi zwyczajami postanowił rozpocząć karierę projektanta mody na swój ekstrawagancji sposób. W jego kreacjach dominowały ciekawe i niespotykane dotąd w modzie materiały takie jak metal, papier czy tworzywa sztuczne. Jego niecodzienne podejście do mody zaczęło intrygować Francuzów, a san Francisco zdobył sławę. Zaczął także produkcję luksusowych wód toaletowych i perfum zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Jego ciekawe kompozycje zapachowe zostały szybko docenione i zauważone i dziś cieszą się bardzo dużą popularnością wśród klientów. Na jakie perfumy warto zwrócić uwagę?

  Moda wokół nas - jak poczuć się modnym

  Paco Rabanne Lady Million 80ml

  Paco Rabanne Lady Million o pojemności 80ml zamknięte w stylowej i eleganckiej buteleczce przypominającej wyglądem sztabkę złota to idealne rozwiązanie dla Pań na każdą porę roku. Ten kwiatowo-owocowy zapach z nutami drzewnymi to idealna opcja dla Pań pełnych energii. To bardzo świeży i kobiecy zapach, który z pewnością pociągnie za sobą nie jednego mężczyznę.

  A co dla Panów? Świetnie sprawdzi się zapach Paco Rabanne Invictus

  Paco Rabanne Invictus to zapach skierowany dla mężczyzn. To drzewno-wodne perfumy męskie o pojemności aż 150ml. Perfumy te w swoim zapachu ukazują wszystkie najlepsze męskie cechy. Flakon w którym znajdują się perfumy jest w kształcie pucharu, który symbolizuje siłę i zwycięstwo, czyli to do czego prawdziwy mężczyzna zawsze dąży.

  Paco Rabanne Lady Million Empire 50ml - kolejny piękny kobiecy zapach

  Jest to kolejny zapach damski marki Paco Rabanne. Uświadczymy w nim nuty pomarańczy, czerwonej porzeczki, magnolii, śliwki a nawet brandy co nadaje eleganckiego i klasycznego tonu. Są to perfumy uwielbiana przez wiele Pań. Premiera tego produktu miała miejsce w lipcu 2019 roku. Jest to więc stosunkowo nowy zapach, który z pewnością warto sprawdzić.

  Odpowiedni sprzęt może znacznie wpłynąć na efektywność pracy, co jest oczywiste. W zależności od wybranego miejsca sprzęt potrzebny dla łatwiejsze i wydajniejszej pracy będzie się różnił. W przypadku warsztatów i serwisów mechanicznych bardziej przydatny będzie żuraw warsztatowy czy szafa na narzędzia, a w magazynach sklepowych najbardziej przyda się wózek paletowy lub waga do palet. Odpowiedni sprzęt będzie definiowany przez podstawową funkcję przede wszystkim, jaką będziemy chcieli wykonywać z jego pomocą. Na przykład w przypadku dostaw barowych przyda się najbardziej wózek do beczek, a w kurierskich wózek schodowy. Na użytek branży spożywczej idealne będą paleciaki z wagą. Jednak co w przypadku pracy na wysokości w magazynie?

  Wózki do zadań specjalnych

  Oczywiście, paleciak ma swoje zastosowanie i sprawdza się przy większości prac magazynowych. Jednak, gdy przychodzi do działań na wysokości i konieczności podnoszenia towaru to pojawia się problem. Większość paleciaków ma wysięg jedynie do około 20 cm. Z to powodu w takich przypadkach używać się będzie podnośnika nożycowego, a w warsztatach często tez sztaplarki. Mają one tą przewagę nad wózkami paletowymi ręcznymi, że mogą osiągać duże wysokości w kwestii wysięgu oraz jednocześnie naprawdę duże obciążenie dla konkretnych modeli. Paleciak ręczny nie jest w stanie sobie poradzić z takimi zadaniami.

  Podesty jednonożycowe

  Podnośniki nożycowe jest unikalnym typem wśród wózków magazynowych, stanowiąc w rzeczywistości ruchome podesty. Mechanizm bazuje w przypadku wózków platformowych jednonożycowych na jednej parze specjalnych dźwigników nożycowych, dzięki którym możliwe unoszenie towarów na duże wysokości. Maksymalny osiągany udźwig dla tego rodzaju wózków elektrycznych  wynosi 10 000 kg, ale w przypadku jednonożycowych podnośników to zazwyczaj około 1 000 kg. Mogą one maksymalnie osiągać od 0,6 do 1,8 metra wysięgu. W dodatku, w przeciwieństwie do  wózków paletowych są bardziej wytrzymałe i funkcjonalne.

  Sprzęt idealny do wysokości w magazynie

  Podesty dwu i trzynożycowe

  Kolejnym typem wózka platformowego z podnośnikiem jest model dwu i trzynożycowy. System opiera się zwyczajnie na większej ilości par dźwigników nożycowych. Dzięki temu, platforma staje się stabilniejsza i może osiągać większe parametry udźwigu i wysięgu. Wózek podnośnikowy tego rodzaju jest w stanie unieść aż do 3 000 kg. Maksymalna wysokość to 4,5 metra. Żaden wózek paletowy z wagą nie byłby w stanie tego dokonać.

  Sprzęt profesjonalny jest droższy, a im bardziej zaawansowany, tym wyższa cena. Z tego powodu w przypadku sprzętu magazynowego najtańszym modelem wśród wózków ręcznych będzie wózek paleciak. Z kolei najdroższe okażą się podnośniki wielonożycowe. Także części do wózka paletowego ręcznego (np. rolki transportowe do maszyn) będą tańsze, niż elementy wymienne do wózków elektrycznych. Są, zatem minuty i plusy w obu przypadkach, ale wybór powinien być podejmowany na podstawie potrzeb w zakresie funkcji oraz jakości wykonania.

 • Reaguj, kiedy widzisz niepokojące sytuacje

  Widzisz w swoim miejscu zamieszkania coś niepokojącego, a może chciałbyś nas poinformować o tym, że młodzież kąpie się w miejscach niestrzeżonych? Przypominamy, że będąc świadkiem niepokojących sytuacji możesz skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywne narzędzie dające każdemu obywatelowi możliwość wpłynięcia na bezpieczeństwo w swoim rejonie.

 • Policjanci specgrupy "SPEED" podsumowali miniony rok

  Policyjna grupa "SPEED" działa na drogach naszego województwa od minionego lata. I choć mogłoby się wydawać, że to niedługo, tylko do końca ubiegłego roku o jej skuteczności przekonało się blisko 22 tys. kierowców. Za brawurę i niebezpieczne zachowania na drodze zdecydowana większość z nich została ukarana mandatami karnymi. Do niechlubnego grona drogowych piratów wciąż niestety dołączają kolejni kierowcy...

 • STOP oszustom!

  Awaria instalacji wodnej w bloku, sprawdzanie drożności kanalizacji lub kominów wentylacyjnych, kontrola szczelności kaloryferów. Każdy pretekst jest dobry, byle tylko wejść do mieszkania starszej osoby i ją okraść. Apelujemy o niewpuszczanie do swoich mieszkań nieznajomych!

 • Złapali złodzieja w 15 minut po kradzieży

  Szybka reakcja policjantów z kochłowickiego komisariatu pozwoliła na zatrzymanie sprawcy kradzieży i odzyskanie telefonu wartego 1500 zł. 35 letni rudzianin skradł telefon z lady jednego ze sklepów spożywczych. Telefon powrócił już do jego prawowitej właścicielki.

 • Ostrzeżenie przed złą jakością powietrza

  Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska ostrzega przed wysokim poziomem pyłu zawieszonego w powietrzu.

  Odnaleziony rower

  Straż Miejska w Rudzie Śląskiej szuka właściciela roweru, który został odnaleziony przy ulicy Nowaka....

 • Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – ogólnopolskie działania Policji

  23 stycznia br. w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo, że nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • 18 lutego 2020 /wtorek/ godz. 18.00
  Od 19 lutego do 18 marca 2020 wystawa w Galerii "Fryna" w MCK
  "Zatrzymać czas" - wystawa artystów Orzegowskiej Grupy Twórców Kultury: Ewy Ambroziak, Edyty Jachowicz-Bąk, Witolda Bąka i Jerzego Gajewskiego

  Wstęp wolny

 • Spadek przestępczości - rudzcy policjanci podsumowali rok 2019

  We wtorek 21 stycznia w Komendzie Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej odbyła się roczna odprawa z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusza Krzystyniaka. Obecni byli także przedstawiciele samorządu oraz służb, z którymi policja na co dzień współpracuje. Na odprawie podsumowano i oceniono pracę rudzkich policjantów w roku 2019.

 • Terminy przyjęć kandydatów do Policji w 2020 roku

  Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach poinformował, że w 2020 roku będą realizowane przyjęcia kandydatów do służby w komendach miejskich/powiatowych Policji województwa śląskiego oraz w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a także w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach i Samodzielnych Pododdziałach Prewencji Policji w Bielsku-Białej i Częstochowie. Przyjęcia będą odbywały się w miesiącu lutym, kwietniu, lipcu, wrześniu, listopadzie i grudniu.

 • W Rudzie Śląskiej jest bezpieczniej

  Spadek wszczętych postępowań, ograniczenie przestępczości, mniejsza liczba wypadków i poprawa poziomu bezpieczeństwa na drogach – to efekt...

  Uwaga! Problemy z Centralną Ewidencją Pojazdów

  Występują nieprawidłowości w działaniu Centralnej Ewidencji Pojazdów, uniemożliwiając rejestrację pojazdów.

 • Babciu, Dziadku – bądźcie bezpieczni na drodze!

  W trosce o bezpieczeństwo naszych ukochanych Babć i Dziadków przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego

 • 20 stycznia o godzinie 4:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Rudzie Śląskiej przyjął zgłoszenie o pożarze poddasza budynku wielorodzinnego III-kondygnacyjnego przy ul. Krasińskiego. 

  Rewitalizacji podwórek ciąg dalszy

  Kolejne trzy podwórka zostaną zrewitalizowane - dwa w dzielnicy Ruda i jedno w Wirku.