Dla osób łamiących w sposób rażący przepisy ruchu drogowego nigdy nie było i nie będzie taryfy ulgowej. Nieodpowiedzialne zachowania kierujących, które tylko dzięki czujności i obserwacji sytuacji przez innych użytkowników dróg nie zakończyły się tragedią, zawsze będą karane z całą stanowczością. Przekonał się o tym 67-letni mieszkaniec Świętochłowic, który za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ukarany został 2500 zł mandatem i 15 punktami.

Zasada ograniczonego zaufania, czujność i stała obserwacja sytuacji na drodze uchroniły kobietę z dwójką małych dzieci od potrącenia przez kierującego dacią. Do zdarzenia doszło pod koniec września w Zabrzu na ul. De Gaulle'a. Nagranie zarejestrowane przez innego kierowcę otrzymaliśmy na skrzynkę Stop Agresji Drogowej. Policjanci z Zabrza ustalili, że za kierownicą siedział 67-letni mieszkaniec Świętochłowic. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym na skutek omijania pojazdów, które zatrzymały się, żeby ustąpić pierwszeństwa pieszej ukarany został 2500 mandatem i 15 punktami.

Dla drogowych piratów, osób łamiących w sposób rażący przepisy i totalnie lekceważących podstawowe zasady ruchu drogowego nigdy nie było i nie będzie taryfy ulgowej. Każde takie zachowanie będzie przez policjantów surowo karne.

Film nagranie z wideorejestratora

Opis filmu: nagranie z wideorejestratora

Pobierz plik nagranie z wideorejestratora (format mp4 - rozmiar 14.24 MB)

Nagranie audio audiodeskrypcja nagrania

Opis nagrania: audiodeskrypcja nagrania

Pobierz plik audiodeskrypcja nagrania (format mp3 - rozmiar 466.78 KB)