Widzisz coś niepokojącego w okolicy ? Chcesz nas o tym poinformować ? Przypominamy, że będąc świadkiem niepokojących sytuacji możesz skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa lub też za pomocą aplikacji Moja Komenda powiadomić o zdarzeniu swojego dzielnicowego. W pilnych przypadkach, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji nadal powinniśmy korzystać z numeru alarmowego 112.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa już od kilku lat działa w całej Polsce. Narzędzie sprawdza się jako dobry komunikator między społeczeństwem, a Policją. Mieszkańcy chętnie z niej korzystają i nanoszą na mapę zagrożenia, które później są weryfikowane przez mundurowych. Zgłoszenia są przede wszystkim sprawdzane przez dzielnicowych. To policjanci pierwszego kontaktu, którzy najlepiej znają swoje rejony i reagują na nieakceptowane społecznie zachowania. Zgłaszane zagrożenia na drogach są natomiast sprawdzane przez mundurowych z ruchu drogowego.

Jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego, zareaguj i zgłoś to na mapie. Przypominamy, że kontakt za pomocą poczty elektronicznej nie powinien dotyczyć sytuacji wymagających pilnej reakcji na zdarzenie. W przypadkach, kiedy potrzebna jest natychmiastowa pomoc ze strony policjantów, należy korzystać z numeru alarmowego 112.