Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ruda Śląska

Rudzcy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Do zatrzymania doszło dzięki informacji od mieszkańców Kaufhausu. Kierującemu grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i obowiązkowe świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło na osiedlu Kaufhaus. Kierujący, który wcześniej spożywał alkohol w samochodzie, postanowił odjechać z parkingu. Mieszkańcy okolicznych budynków widzieli jego zmagania i natychmiast powiadomili dyżurnego. Policjanci z drogówki zatrzymali mężczyznę i poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wskazało, że 41-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że nietrzeźwy kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i obowiązkowe świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł. Rudzianom, którzy zareagowali na zagrożenie i powiadomili policję, dziękujemy i gratulujemy obywatelskiej postawy.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.