Kryminalni z Rudy Śląskiej zatrzymali 53-latka podejrzanego o serię włamań do piwnic. Kryminalni na podstawie zebranych informacji łączą go z wieloma zgłoszeniami włamań do piwnic i kradzieży rowerów. Podczas czynności bytomianin przyznał się stróżom prawa do 30 włamań na terenie Rudy Śląskiej i miast ościennych. W tym tygodniu śledczy zajmujący się sprawą przedstawili podejrzanemu 24 zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia

Do zatrzymania mężczyzny doszło w związku z zupełnie inną sprawą. W trakcie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że jest on odpowiedzialny za serię włamań do piwnic na terenie Rudy Śląskiej. Jak ustalili policjanci zajmujący się sprawą, podejrzany 53-latek włamywał się do piwnic na terenie naszego miasta oraz miast ościennych. Jego łupem padały wyłącznie rowery, które mógł szybko sprzedać. Gdy po wyłamaniu skobla lub kłódki nie znajdował jednośladów, pozostawiał pomieszczenie nietknięte. Podczas czynności, wykonywanych przez śledczych z wydziału kryminalnego, zatrzymany przyznał się do ponad 30 włamań do piwnic, wskazując policjantom miejsca w których dokonywał przestępstw. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności, o jego losie zadecyduje wkrótce prokurator i sąd.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.