W Klubie „Słowiczek” odbyła się debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie w główniej mierze poświęcone zostało bezpieczeństwu seniorów. W debacie wzięli udział policjanci z Wydziału Prewencji rudzkiej komendy, którzy omówili zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”. Poruszonych tematów było dużo więcej, a wszystko po to, aby starsi mieszkańcy naszego miasta byli bezpieczni

Policjanci z rudzkiej komendy spotkali się z rudzkimi seniorami w ich klubie. Spotkanie miało charakter debaty. Mundurowi z prewencji przybliżyli zebranym zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędzia na szybki i łatwy kontakt z policją. Przedstawiono również aplikację mobilną "Moja Komenda" wraz z praktycznym pokazem, jak się nią posługiwać. Koordynator dzielnicowych opowiedział o programie, który z powodzeniem działa w naszym województwie - „Dzielnicowy bliżej nas”. Większa część zebranych deklarowała znajomość dzielnicowego. W kolejnej części spotkania omówiono z seniorami zagadnienia związane z ich bezpieczeństwem w ramach kampanii „Seniorze nie daj się oszukać”. Policjant przestrzegał również przed oszustami wyłudzającymi pieniądze metodą na tzw. „wnuczka”. Treści teoretyczne przeplatane były realnymi przykładami zdarzeń, do których doszło na terenie Rudy Śląskiej. Na zakończenie spotkania seniorzy dowiedzieli się o nowych problemach, jakimi są nielegalne wysypiska i składowiska materiałów niebezpiecznych dla środowiska. Mundurowi poprosili o informowanie policji i innych służb o podejrzanych składowiskach na które wjeżdża większa niż zwykle ilość samochodów ciężarowych. Pomoc emerytów i rencistów, którzy mają więcej czasu na spacery i obserwację terenu, może być w tym temacie bardzo pomocna. Debata zakończyła się wypełnieniem przez jej uczestników ankiet związanych z tematami poruszanymi w trakcie debaty.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.