„Nikt nie woła” to tytuł filmu, który będzie można zobaczyć już w środę /6 marca/ w rudzkiej Patrii. Po raz kolejny kinomaniacy spotkają się w ramach DKF-u KaFe In-ni i zobaczą film w reżyserii Kazimierza Kutza oraz wysłuchają prelekcji profesora Andrzeja Gwoździa. Spotkanie odbędzie się o godzinie 19.00 w Kinie Patria.

- Andrzej Gwóźdź to filmoznawca i medioznawca z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Nasz gość jest autorem wielu prac, poświęconych twórczości Kazimierza Kutza, czyli znanego śląskiego reżysera i pisarza, którego film „Nikt nie woła” z 1960 roku będziemy oglądać tego wieczora – mówi Izabela Wyppich z DKFu w Kinie Patria. - Jest to dzieło, które zyskało miano kultowego, choć przez wiele lat było niedoceniane i rzadko pokazywane. Spotkanie będzie również połączone z prezentacją publikacji „Filmowe przestrzenie Górnego Śląska”, która powstała pod redakcją profesora Gwoździa. W książce, wydanej przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, znalazł się między innymi tekst dotyczący naszego rudzkiego kina Patria, jego historii i współczesności. Tę książkę będzie można zdobyć w specjalnym konkursie – dodaje.

Spotkania DKF-u odbywają się w wybrane środy, raz w miesiącu. - Serdecznie zapraszamy! Pokazujemy niebanalne filmy, zapewniamy ciekawe prelekcje, zachęcamy do rozmów po projekcjach w kameralnej KaFe In-ni – zaprasza Izabela Wyppich.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.